A.G. kokainle bağı olmadığını iddia ediyor

banner37

Haspolat-Taşkent anayolunda düzenlenen operasyonda ele geçirilen 26 gram kokain ile ilgili tutuklanan S.Y. ve A.G.’nin tutukluluk süreleri 3 gün daha uzatıldı

A.G. kokainle bağı olmadığını iddia ediyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA  

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne yapılan ihbar üzerine geçtiğimiz gün Haspolat-Taşkent anayolunda düzenlenen operasyonda tasarrufunda yaklaşık 26 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve 1 adet de hassas terazi bulunan zanlı S.Y., ile meseleyle bağlantısı olduğu düşünülen A.G.’nin tutukluluk süresi üç gün uzatıldı.

banner134

Ek tutukluluk duruşmasında A.G.’nin avukatı Mustafa Kocatürk, müvekkilinin uyuşturucuyla alakasının olmadığını savunup, serbest kalmasını talep etti. Polis, A.G.’nin uyuşturucuyla bağı olup olmadığının araştırılacağını beyan etti.

İki zanlı dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerine 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Özder, zanlılar S.Y. ve A.G.’nin “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf etme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Özder, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne gelen bilgi üzerine 3 Eylül 2021 tarihinde, saat 16.50 raddelerinde Taşkent-Haspolat yolu üzerinde operasyon düzenlendiğini belirterek, operasyon sonucunda NN 191 plakalı aracın tespit edildiğini kaydetti.

Araçta sürücü olarak bulunan zanlı S.Y.’nin araçtan indiği sırada kaçmaya çalışarak ön cebindeki kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi attığını dile getiren Özder, yaklaşık 26 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddenin ve araçta bulunan 1 adet üzerinde kalıntı olduğu düşünülen siyah renk hassas terazinin emare olarak alındığını ve araçta yolcu olarak bulunan A.G.’nin de tutuklandığını ifade etti.

Özder, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı S.Y.’nin söz konusu maddeleri aranan bir şahıstan aldığının belirlendiğine işaret ederek, zanlı S.Y.’nin suçlarını itiraf edici nitelikte ifade verdiğini, A.G.’nin ise herhangi bir ifade vermediğini anlattı.

Zanlı S.Y.’nin verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, aranmakta olan bir şahsın olduğunu, soruşturulması gereken başka şahısların da bulunduğunu ve cep telefonunun Data İnceleme Şubesi’ne gönderileceğini söyleyen Özder, Girne, Lefkoşa ve Mağusa ilçelerinde kamera kayıtlarının incelenmesi gerektiğini kaydetti.

Özder, zanlıların serbest kalmaları halinde soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimallerinin bulunması nedeniyle zanlıların aleyhine üç gün tutukluluk emri talep etti.

A.G.’nin avukatı Mustafa Kocatürk, müvekkilinin uyuşturucuyla alakası olmadığını savunup, serbest kalmasını talep etti. Polis, A.G.’nin uyuşturucuyla bağı olup olmadığının araştırılacağını beyan etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlıların konu suçla alakaları olabileceğine dair makul şüphe olduğuna bulgu yapıp, itirazı reddetti. Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88