Ağaç ve bala dolu 250 dönüm kül oldu

banner37

Yiğitler köyü yakınlarındaki arazide çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle bir anda büyüdü. Polis, itfaiye, Sivil Savunma, Orman Dairesi, askeri birlikler, bölge belediyeleri ve vatandaşlar, alevleri söndürmek için seferber oldu

Ağaç ve bala dolu  250 dönüm kül oldu
banner90
banner8

3.5 SAAT ALEVLERLE MÜCADELE EDİLDİ… Yiğitler köyünün doğu kısmında bulunan arazide dün öğle saat 13.00 sıralarında çıkan yangında 200-250 dönüm kıraç alan, birçok selvi, çam, akasya ağaçları ve balalar alev alev yandı. Alevlerle mücadele için tüm birimler ve vatandaşlar seferber oldu. Yangın, uzun uğraşlar sonucu 3.5 saatte kontrol alınabildi.

Doğan SAMER

Yiğitler köyünün doğu kısmında dün öğle saatlerinde çıkan yangında, 200-250 dönüm kıraç alan içerisindeki birçok alıç, selvi, çam, akasya ağacı, genç fidanlar, makilik alan ve balalar yandı.

   Rüzgarın etkisiyl bir anda büyüyen yangın, Erdemli köyü yakınına ulaştı.

   Alevlere müdahele etmek için polis, itfaiye, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, Orman Dairesi ekipleri, askeri birlikler, bölge belediyeleri ve vatandaşlar seferber oldu.

   Dört bir koldan yangını söndürmeye çalışan ekipler, 3.5 saatin sonunda kontrolü sağladı. Bölgede tedbir amacıyla polis ve itfaiye ekipleri tüm gece nöbet tuttu.

   Yangının kırık cam parçalarından çıktığı üzerinde duruluyor.

Herkes seferber oldu

   Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler, yangının hızla büyümesinin büyük korkuya neden olduğunu söyledi.

   Yangının daha büyük alana yayılmadan söndürüldüğünü belirten Karavezirler, yangın için seferber olan tüm birimlere ve vatandaşlara teşekkür etti.

   Karavezirler, bölgedeki tüm belediyelerin su tankerleriyle yangına müdahale için destek verdiğini ifade ederek Yiğitler Muhtarı Raşit Özsağlam’ın çağrısıyla da köyde traktör sahibi olan herkesin yardıma gittiğini belirtti.

   Yiğitler köyü sakinlerinin de alevlere müdahele ettiğini söyleyen Karavezirler, yangının Yiğitler’de başladığını ve Erdemli’nin doğu kısımlarında kontrol altına alındığını kaydetti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75