Ağacı keseceklerine direği yana alsınlar

banner37

Sarayönü Meydanı’ndaki büyük bir ağacın, sonradan yerleştirilen Mobese direğini engellediği gerekçesiyle kesilmek istendiğini iddia eden vatandaşlar tepki gösterdi:

Ağacı keseceklerine  direği yana alsınlar
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

banner134
   Lefkoşa Sarayönü Meydanı’ndaki büyük bir ağacın, bölgeye sonradan yerleştirilen Mobese direğini engellediği gerekçesiyle kesilmek istendiği iddia edildi.

   Ağacın dallarının Mobese direğini engellediği gerekçesiyle kesileceğine dair duyum aldıklarını belirten vatandaşlar tepki göstererek, “Ağacı keseceklerine direği biraz yana alsınlar” dedi.

   Vatandaşlar, Mobese kameraları için ağaçların katledilmesinin yanlış bir davranış olduğuna vurgu yaparak, “Sırf Mobese kameralarını koyabilmek için en az yüz yıldır burada bulunan ağacı kesmek istiyorlar. Anlamaya çalışıyoruz, suçların önüne geçmeye çalışıyorlar ancak bu yeşillikleri yok ederek olmamalı. Ağaca zarar vereceklerine direği biraz daha yana alsalar hiçbir sorun kalmayacak” şeklinde konuştu.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Op.Dr.İlkan Ertuğ
Op.Dr.İlkan Ertuğ - 7 ay Önce

Eskiden kalan ne varsa,mahvedildi.Lefkoşa Hisar içini her gördüğümde,kahroluyorum.Binaların büyük çoğunluğu yıkıldı veya yıkılmak üzere.Mobese Kamerası koyanlar ,uygun yeri bulsalardı ya. Sarayönünün tek güzel ağacı kaldı. Ağaçla beraber sütunu da kaldırsınlar.Sütun belki işlerine yarar.O zaman Hiçbir engel kalmaz.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75