Ağır atıklar temizlendi sırada ot temizliği var

banner37

LTB Temizlik Şubesi Ekipleri, Sanayi Bölgesi’ndeki çöp, moloz ve sanayi atıklarını iki gün süren bir çaba sonucu bölgeden kaldırdı

banner87
Ağır atıklar temizlendi sırada ot temizliği var
banner90
banner8

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Temizlik Şubesi, Lefkoşa genelinde sürdürdüğü temizlik çalışmaları kapsamında önceki gün ve dün Sanayi Bölgesi’ne "yoğun bir temizlik operasyonu" gerçekleştirdi.


LTB’den yapılan açıklamaya göre, iki ayrı ayaktan oluşan Sanayi Bölgesi temizliğinde, bölgede biriken ağır atıklar kaldırıldı. Bölgedeki birçok noktada bulunan çöp, moloz ve sanayi atıkları önceden tespit edilerek planlanan şekilde temizlendi.

İş araçları 2 gün boyunca atık kaldırdı


Kamyon, greyder ve dozerlerle yürütülen çalışmalarda 4 ayrı ekip farklı bölgelerde görevlendirildi. Çalışmaları LTB Başkanı Mehmet Harmancı da yerinde takip ederek, Temizlik Şube Sorumlusu İbrahim Taşarkan’dan çalışmaların seyri ve planlanan işler konusunda bilgi aldı.


Çalışmalar kapsamında cumartesi 11 kamyon, 6 dozer, 3 çekirge ve 1 TIR; pazar ise 8 kamyon, 4 dozer, 3 de çekirge çalışmalarda yer alırken, 2 gün boyunca bu rakam 19 kamyon, 10 dozer, 6 çekirge ve 1 tır olarak açıklandı. 2 günlük sürede Güngör Katı Atık Depolama Alanı’na 100-120 kamyon katı atık taşıması gerçekleştirildi.

Ot temizliği başlıyor


Ağır atıkların toplanmasının ardından bölgeye bugünden itibaren ot temizliğini gerçekleştirecek ekipler dahil olacak. Yine planlanan şekilde gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler kamuoyu ile paylaşılacak.


LTB Temizlik Şubesi, temizlik çalışmalarına katkı koyan şirketleri de açıklayarak, katkılarından dolayı teşekkür etti. Teşekkür edilen şirketler ve isimler şu şekilde: Ali Tosun, Arpalıklı, SibaLtd, Köroğlu, Adil Cenilkan, Selba, Bozkaya, Tüfekçi, Kofalı, Bozkaya, Gürdağ, Akansu, Capiton ve Olay Trans Ltd.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75