banner6

Ahmad, tutuklu yargılanacak

banner37

Ercan Havalimanı’ndan, başka bir kişiye ait pasaportla çıkış yapmak isterken tutuklanan zanlı Sami Ahmad, dün mahkemeye çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Ahmad, tutuklu yargılanacak
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havalimanı’ndan, Chiemeka Okechuwu’ya ait pasaportla çıkış yapmak isterken tutuklanan zanlı Sami Ahmad, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

“Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahtekârlıkla kayıt temini” suçlamasıyla tutuklu olan Sami Ahmad, tutuklu yargılanacak.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde, yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Kanteper’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kanteper, 17 Temmuz tarihinde saat 06.00 sıralarında yurtdışına çıkış yasağı olan zanlının, Chiemeka Okechuwu’ya ait pasaportla Nijerya’ya gitmek için Ercan Havalimanı’nda bilet bagaj işlemi yaptığı esnada tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Polis memuru Mehmet Kanteper,  zanlının öğrenci statüsünde olduğunu ve yurtdışına çıkış yapabilmek için mahkemeye başvurusunun reddedildiğini belirtti.

Tahkikatın tamamlandığını söyleyen Kanteper, adada öğrenci statüsünde olan zanlının, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Savcı Şadi, zanlının tutuklu, avukatı ise tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 09:14
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104