Ahmet Elbasan, 18’inci ölüm yıldönümünde kabri başında anıldı

banner37

banner87
Ahmet Elbasan, 18’inci ölüm yıldönümünde kabri başında anıldı
banner99

Ayşe BULUT

Demokrat Parti (DP) milletvekiliyken trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden Ahmet Elbasan, 18’inci ölüm yıldönümünde kabri başında anıldı.

İskele Kabristanlığı’nda düzenlenen törene, Ahmet Elbasan’ın ailesi, Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, DP Gazimağusa Milletvekili Fikri Ataoğlu, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, İskele eski Belediye Başkanı Halil Orun, İskele UBP İlçe Başkanı Osman Kırşan, Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Murat Civelek ve sevenleri katıldı. Ahmet Elbasan’ın kabri başında KKTC Din İşleri Yardımcısı Fahrettin Öğdü dua okudu.

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Elbasan’ın vatanına ve bayrağına bağlı gerçek milliyetçi olduğunu ifade ederek “ölüm ona hiç yakışmadı. Rahmetli Elbasan’ın ölümü çok erken oldu” dedi.

Demokrat Parti Gazimağusa Milletvekili Fikri Ataoğlu da “güzel insanlar güzel hatıralar ve dostlar bırakırlar. Ondan dolayıdır ki 18 yıl bile geçmiş olsa yine güzel arkadaşları, dostları ve ailesi kendisini unutmayarak yine buradadır” ifadelerini kullandı.

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu,  merhum Elbasan’ın herkesin gönlünde taht kuran çok iyiliksever bir insan olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108