banner6

Ahmet Tolgay’dan tokat gibi emsal örneği

banner37

Ahmet Tolgay’dan tokat gibi emsal örneği
banner151 banner143

Bir yayıncılık suçundan dolayı cezaevine gönderilen BRTK Müdürü Meryem Özkurt'un Cumhuriyet Meclisi af kararıyla hapisten çıkarılması, ilerideki benzeri basın suçlarının da bağışlanmasına emsal teşkil edeceği söylentilerine Ahmet Tolgay’dan cevap çok gecikmedi.

Ahmet Tolgay sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla daha önce benzer olayın yaşandığını ve o döneme ait fotoğrafı paylaştı.

Ahmet Tolgay’ın paylaşımının tam metni:

"EMSAL" Mİ DEDİNİZ?: Bir yayıncılık suçundan dolayı cezaevine gönderilen BRTK Müdürü Meryem Özkurt'un Cumhuriyet Meclisi af kararıyla  hapisten çıkarılması, ilerideki benzeri basın suçlarının da bağışlanmasına emsal teşkil edecekmiş... Geçmişten gelen emsal var zaten...  1980'lerde Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği'nin  Meclise af başvurusu olumlu sonucunu vermiş, yazarlar Arif Hasan Tahsin Desem ile Özker Özgür'ün mahkûmiyetleri Meclis kararıyla sonlandırılmıştı.. Fotoğrafta, Meclis Başkan Yardımcısı Ekrem Ural'a KTGB Yönetim Kurulu tarafından af dilekçesinin verildiği o an görülüyor. Karedeki gazeteciler Sabahattin İsmail, Erten Kasımoğlu,  Akay Cemal ve rahmetli Mustafa Doğrusöz...
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104