Aile bireyleri ölümden döndü

banner37

Alsancak’ta 2 katlı evde, elektriklerin kesik olması nedeniyle yatak odasında yakılan mumun devrilmesi sonucu yangın çıktı… Yangına uykuda yakalanan, biri 12 yaşında olan ev sakinleri, alevlerin arasında kalmaktan son anda kurtuldu

Aile bireyleri ölümden döndü
banner99

Mehmet KARA

Alsancak’da, dün sabah saat 02.00 sıralarında Tülen Özgürt’e ait altı kişinin kaldığı iki katlı evin üst katı, elektriklerin kesik olması nedeniyle yatak odasında yakılan mumun devrilmesi sonucu çıkan yangında yandı.

Kısa sürede büyüyen alevler bir anda tüm odalara sıçradı. Yangına uykuda yakalanan, biri 12 yaşında olan dört ev sakini, alevlerin arasından kalmaktan son anda kurtuldu. Yangının çıktığı sıralarda iki ev sakininin alt katta olduğu öğrenildi.

Piknik tüpleri arka arkaya patladı

Gecenin karanlığını aydınlatan alevler ve arka arkaya patlayan piknik tüpleri, bölgede kısa süreli paniğe neden oldu.

İhbar üzerine dakikalar içinde harekete geçen Girne İtfaiye Şubesi ekipleri, olay yerine gitti ancak, yangının çıktığı binaya ulaşmakta güçlük yaşadı. İtfaiye ekipleri, patika yolu kullanarak alevlere müdahale etti.

Binanın çökme tehlikesi var

banner134
Yangında, Lapta Yavuzlar Lisesi altıncı sınıfta öğrenim gören 12 yaşındaki Tuğçe’nin okul kıyafetleri ve kitapları da dahil olmak üzere ikametgâhın ikinci katındaki tüm eşyalar ve atermit çatı yangında tamamen zarar gördü.

Bu arada, aile bireyleri yaşadıkları acı olayın ardından ikinci bir tehlikeyle de karşı karşıya… İki katlı binanın alt katına sığınan aile bireyleri, binanın çökmesinden endişe ediyor.

Özgürt: Kızım mide bulantısıyla uyandı

Öte yandan, KIBRIS’a konuşan Tülen Özgürt, yangın sonrasında evinin harabeye dönmesinden dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.

Yangının çıktığı dakikalarda küçük kızının mide bulantısıyla uyandığını ve çığlık atarak abisinden yardım istediğini kaydeden anne Özgürt, “Abisi, kardeşini ve diğer aile bireylerini alarak kendilerini dışarıya zor attı” dedi.

Özgürt, kızının okul kıyafetlerinden kitaplarına kadar tüm eşyalarının da yangında kullanılamaz hale geldiğini söyledi.

Borçları nedeniyle elektriklerinin kesik olduğunu ifade eden Özgürt, eşinin vatani görevini yaptığını ve kendisinin de sağlık sorunlarıyla boğuştuğunu söyledi.

Zor şartlar altında geçindiklerini ifade eden Özgürt, yetkilerin ve yardımseverlerin kendilerine bir el uzatmasını bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 08:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75