banner6

Ailelere yönelik eğitim programı başlatıldı

banner37

Sosyal Hizmetler Dairesi, Gazimağusa’da ailelere yönelik eğitim programı başlattı. 5 haftalık eğitim programı yıl sonuna kadar diğer ilçelerde de yapılacak.

Ailelere yönelik eğitim programı başlatıldı
banner151 banner143

Eğitim programının başlaması nedeniyle Gazimağusa Gelişim Akademisi Maraş Konferans Salonu’nda yapılan açılış törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner ile Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter de katıldı.

Saner: Muhtemel sorunların önüne geçilmesine katkı koyacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner,  Sosyal Hizmetler Dairesi’nin  toplum için önemli bir projeye imza attığını ifade etti.

Saner, gelişen teknolojiyle birlikte yeni nesillerin eski nesillere göre farklı olduğu için yönelimlerinin de farklı olabildiğini söyledi.

Ersan Saner, aile eğitim programının toplumu daha doğru mecralara taşıyacağını,  ailedeki ciddi problemlerle ilgili farkındalık oluşturacağını söyledi. Saner, programın, oluşması muhtemel sorunların önüne geçmesine katkı koyması açısından da önemli olduğunun altını çizdi.

Saner,  Sosyal Hizmetler Dairesi’nin 1987 yılından kalma tüzüğünün değişmesi çalışmalarının devam ettiğini belirterek, mevcut tüzüğün günün ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kaldığını söyledi. “Mevcut tüzük sanki yardım etmemek için var” diyen Saner, bu ay uygulamaya koymayı hedefledikleri yeni tüzükte sosyal hizmet alanında gereken her adınla ilgili  tüm düzenlemelerin yer alacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 12:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104