banner6

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, BM Barış Gücü’nün KKTC askerine saldırmasını değerlendirdi

banner37

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, BM Barış Gücü’nün KKTC askerine saldırmasını değerlendirdi ve “ soruşturmanın neticesini bekliyoruz” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, BM Barış Gücü’nün KKTC askerine saldırmasını değerlendirdi
banner150

banner150 banner150

Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü ile KKTC güvenlik güçleri arasındaki gerilimin ardından bölgedeki durum ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın New York'taki temaslarında konunun gündeme gelip gelmeyeceğine ilişkin soruya da "BM Barış Gücü'nün şunu değerlendirmesi gerekiyor, orada meşru tek bir otorite yok. Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin esas alındığı faaliyet yürütürlerse büyük bir yanlış yaparlar." yanıtını verdi.


Şimdiye kadar yol faaliyetleriyle ilgili olarak Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin isteklerinin kabul edildiğini kaydeden Çelik, "KKTC'nin tamamen insani gerekçelerle ortaya koyduğu bu iznin herhangi bir şekilde engellenmesi kabul edilemez." diye konuştu.


Çelik, Türkiye'nin KKTC'nin arkasında olduğunu ifade ederek, "O arbedede yaralanan askerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. BM bu konuda bir soruşturma yapacağını ifade etmiş. Bu soruşturmanın neticesinde sorumlu olanlara gereken tedbirin uygulanmasını beklediğimizi ifade etmek isterim." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2023, 23:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104