banner6

“Akacan’ı tehdit etmedik, bize ev ve para teklif etti”

banner37

“Benden 1 milyon sterlin kan parası istediler” diyerek Bulut Akacan’ın şikayetçi olduğu Ulucan kardeşler de Akacan’ın, Zeki Asımoğlu’nun şikayetini çekmesini sağlamaları için kendilerine vaatlerde bulunduğunu iddia etti

“Akacan’ı tehdit etmedik, bize ev ve para teklif etti”
banner8

“3 AYDIR VAATLERDE BULUNUYOR”… Serhat, Melik Fırat ve Levent Ulucan isimli üç kardeşi dün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis, zanlıların verdikleri gönüllü ifadelerinde, aleyhlerindeki suçlamaları reddederek, yaklaşık 3 aydır Bulut Akacan’ın, daha önceden meydana gelen bir olay nedeniyle tanıdıkları olan Zeki Asımoğlu’nun aleyhindeki şikayeti çekmesi için yardımcı olmaları talebinde bulunduğunu ve kendilerine ev ve para gibi vaatlerde bulunduğunu söylediklerini belirtti.


Meyil AVCAN

İş insanı Bulut Akacan’ın, “Benden 1 milyon sterlin kan parası isteyip, öldürmekle tehdit ettiler” diyerek polise şikayette bulunduğu Serhat Ulucan, Melik Fırat Ulucan ve Levent Ulucan isimli üç zanlı, aleyhlerine başlatılan soruşturma çerçevesinde dün mahkemeye çıkarıldı ve haklarında 3 günlük tutukluluk emri alındı.


Polis, zanlıların verdikleri gönüllü ifadelerinde, aleyhlerindeki suçlamaları reddederek, yaklaşık 3 aydır Bulut Akacan’ın, daha önceden meydana gelen bir olay nedeniyle tanıdıkları olan Zeki Asımoğlu’nun aleyhindeki şikayeti çekmesi için yardımcı olmaları talebinde bulunduğunu ve kendilerine ev ve para gibi vaatlerde bulunduğunu söylediklerini belirtti.


Girne Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Başsavcılık adına Savcı Yardımcısı Senem Palabıyık, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Tosun’u tanık olarak dinletti.


Polis memuru Tosun, zanlıların önceki gün meydana gelen “Şiddet Tehdidi” ve “Mülke Tecavüz” suçlarından methaldar olduklarını belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

“Bize 1 milyon sterlin kan parası ödeyeceksin”

banner134


Zanlılar Serhat Ulucan ve Melik Fırat Ulucan’ın önceki gün saat 13.20 sıralarında, Girne’de İnönü Caddesi üzerinde bulunan müşteki Bulut Akacan’a ait işyerine gittiklerini kaydeden Tosun, zanlıların yaptıkları görüşme esnasında ona hitaben “Bizi Zeki Bey ve ağabeyim Levent gönderdi. Bize 1 milyon sterlin kan parası ödeyeceksin, ya da biz senin kanını akıtacağız. Seni öldüreceğiz” diyerek şiddet tehdidinde bulunduklarını kaydetti.


Tosun, akabinde Akacan’ın Girne Polis Müdürlüğü’nü arayarak şikâyette bulunması üzerine, polislerin olay yerini ziyaret ederek kamera görüntülerini incelemek üzere emare olarak aldıklarını ifade etti. Tosun, aynı gün tanıklar ve müştekinin ifadelerini vermek üzere polisi ziyaret ettiklerini söyledi.


Alınan şikâyet üzerine zanlılar Serhat Ulucan ve Melik Fırat Ulucan’ın aleyhine derdest emri temin ettiklerini belirten Tosun, zanlı Levent Ulucan’a ise telefoniyen ulaşarak şubeye celp ettiklerini kaydetti.


Tosun, zanlılar Melik Fırat ve Serhat Ulucan’ın Girne’de tespit edilerek tutuklandıklarını ve zanlı Levent Ulucan’ın da açık ifadesini temin ettiklerini aktararak, vermiş olduğu ifadesinde kardeşlerini kendisinin müştekinin işyerine yollamadığı yönünde beyanda bulunduğunu aktardı.

“Zeki Asımoğlu’nun şikâyetini geri çekmesi için yine vaatlerde bulundu”


Daha sonra yapılan geniş çaplı soruşturma neticesinde, her üç zanlı ile müştekinin ortak bir tanıdıkları aracılığıyla zanlı Levent Ulucan’ın istemi doğrultusunda, Akacan’ın işyerinde zanlılar Serhat Ulucan ve Melik Fırat Ulucan’ın görüşmesinin sağlandığını ifade eden Tosun, zanlılar Serhat ve Melik Fırat Ulucan’ın gönüllü ifade verdiklerini belirtti.


Polis memuru Tosun, zanlıların gönüllü ifadelerinde, şikâyetçi Akacan’ın yaklaşık üç aydan beridir, daha önceden methaldar olduğu bir olay nedeniyle aleyhinde şikâyetçi olan Zeki Asımoğlu’nun yapmış olduğu şikâyeti geri çekmesi için, aralarında aile bağı olduğundan dolayı kendisiyle görüşmelerini ve şikâyetini geri çekmesi için Akacan’a yardımcı olmaları talebinde bulunduğunu söylediklerini kaydederek, Akacan’ın bu amaçla, kendilerine para ve ev vermek gibi vaatlerde bulunduğunu belirttiklerinin altını çizdi.


Zanlıların gönüllü ifadelerinin devamında, bu durumdan rahatsız oldukları için ağabeyleri Levent Ulucan’ın yönlendirmesiyle, kendi istekleri doğrultusunda Bulut Akacan’ın işyerine görüşmeye gittiklerini ve görüşme esnasında Akacan’ın kendilerine, aleyhindeki şikâyetin geri çekilmesi için yine vaatlerde bulunduğunu söylediklerini belirten Tosun, kendilerinin Akacan’dan hiçbir şey talep etmediklerini ve hiçbir şekilde tehdit etmediklerini beyan ettiklerini kaydetti.

“Kamera görüntüleri ve telefonlar incelenmeye alındı”


Polis, gerek şikâyetçinin ifadesi gerekse zanlıların verdikleri ifadeler doğrultusunda olayla bağlantısı olduğu tespit edilen ağabey Levent Ulucan’ın da derdest emri temin edilerek tutuklandığını söyleyerek, tahkikatın çok geniş kapsamlı olarak sürdürülmeye devam ettiğine vurgu yaptı.


Tahkikatın henüz tamamlanmadığını, zanlıların kullanımındaki cep telefonlarının da incelenmek üzere emare olarak alındığını, yine olay mahallinden temin edilen kamera görüntülerinin de detaylı olarak incelenmeye devam edeceğini, alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılacağını belirten Tosun, yürütülen geniş kapsamlı soruşturma neticesinde ifade vermesi gereken başka şahısların da ortaya çıkmasının muhtemel olduğunu aktardı.


Polis memuru Tosun, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına her üç zanlının da poliste 3 gün tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

“Talebimiz, zanlıların suçsuz olduklarının ortaya çıkarılmasıdır”


Ulucan kardeşlerin savunma avukatı, müvekkillerinin ithamları kabul etmediklerini belirterek, suçsuzluklarının ispatlanabilmesi açısından 3 günlük tutukluluğa itirazları olmadığını söyleyerek, polis memuru Hüseyin Tosun’a birkaç soru sormak istediğini ifade etti.


Şiddet tehdidi yapıldığı iddia edilen olay esnasında Bulut Akacan’ın odasında kimlerin olduğunu soran avukata Tosun, odada yalnızca bir tanığın olduğunu ancak zanlıların özel konuşmak istediklerini söylemeleri üzerine onun da odadan çıktığını ve zanlılarla müştekinin yalnız kaldıklarını belirtti.


Öte yandan, sosyal medyada Zeki Asımoğlu’nun zanlıların Akacan’ın işyerine gönderdikten sonra yurt dışına kaçtığı yönündeki iddiaları da düzeltmek adına avukat, Asımoğlu’nun Girne Polis Müdürlüğü’ne gidip gitmediğini sordu.


Polis memuru Tosun’un, Asımoğlu’nun Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek ifade verdiğini ve takriben dört saat kadar şubede kaldığını söylemesi üzerine zanlıların savunma avukatı başka sorusu olmadığını ve taleplerinin Girne Polis Teşkilatı’nın ciddi şekilde çalışarak, zanlıların suçsuzluğunun ortaya çıkarılması olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88