banner6

Akar, son yolculuğuna uğurlandı

banner37

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği eski başkanlarından Mehmet Akar, dün Lefkoşa’da toprağa verildi

Akar, son yolculuğuna uğurlandı
banner150 banner150 banner151

Ahmet KARAGÖZLÜ

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği eski başkanlarından olan ve birliğin kurucuları arasında yer alan 62 yaşındaki Mehmet Akar’ın ölümü, ülkede büyük üzüntü yarattı.


Kıbrıs Türk basınına uzun yıllar hizmet veren ve emekli olduktan sonra ticaret hayatına atılan duayen gazetecilerden Akar, dün Lefkoşa’da son yolculuğuna uğurlandı.


Kısa süre önce yakalandığı hastalığa yenik düşerek yaşamını yitiren Mehmet Akar’ın ölümü, başta ailesi ve basın camiası olmak üzere herkesi yasa boğdu.


Mehmet Akar’ın cenazesi dün Lefkoşa’da İsmail Safa Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Lefkoşa Mezarlığı’na defnedildi.


Akar’ın cenaze törenine ailesinin yanı sıra, akrabaları, arkadaşları, meslektaşları, sevenleri ve bazı siyasiler de katıldı.


Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile eşi Meral Akıncı’nın yanı sıra Başbakan Ersin Tatar ve Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre de cenaze törenine katılarak yaslı aileye taziyede bulundu.


1957 yılında Lefkoşa’da doğan Mehmet Akar, Ankara Teknik Eğitim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra gazeteciliğe başlamıştı.


1975-1980 yılları arasında Halkın Sesi’nde muhabirlik yapmaya başlayan Akar, 1980’de yayımlanmaya başlayan Birlik gazetesinde de Yazı İşleri Müdürü görevini üstlenmişti.


Aktif gazetecilik yaptığı dönemlerde, kurucuları arasında yer aldığı Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği başkanlığı görevinde de bulunan Mehmet Akar, gazetecilik mesleğini bıraktıktan sonra, ticaret hayatına atılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 09:36
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110