Akaryakıt ihalesi iptal edildi

banner37

KIB-TEK’e 220 bin tonluk akaryakıt temini ve taşınması için açılan ihaleden TPIC’in elenmesinin ardından Sideral Lines şirketinin bloke artırımı yapamayacağını bildirmesi ihaleyi sonlandırdı

Akaryakıt ihalesi iptal edildi
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

10 GÜN SONRA YENİDEN İHALE AÇILACAK… MİK Başkanı Halis Üresin, akaryakıt ihalesinin yasal prosedür gereği Yönetim Kurulu kararıyla iptal edildiğini belirterek, “Bundan sonra artık bizlik bir durum kalmamıştır” dedi. KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz ise ihalenin 10 gün sonra aynı esaslara göre yeniden açılacağını, ihalesiz yakıt temini yapılmayacağını söyledi.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na (KIB-TEK) bir yıllık ihtiyacı olan “220 bin metrik ton” akaryakıt (fuel-oil) temini ve taşınması için açılan ihalenin iptal edildiği bildirildi.

Aralık 2020’den bu yana yılan hikayesine dönüşen akaryakıt ihalesine 27.29 dolarla en düşük teklifi veren TPIC’in ihaleden elenmesinin ardından ihaleye 33.72 dolarla ikinci en düşük teklifi veren Sideral Lines’ın mali sıkıntılar nedeniyle bloke artırımı yapamayacağını bildirmesi üzerine iptal edildiği açıklandı.

KIBRIS’a konuşan Merkezi İhale Komisyonu (MİK) Başkanı Halis Üresin, akaryakıt ihalesinin yasal prosedür gereği Yönetim Kurulu kararıyla iptal edildiğini belirterek, “Bundan sonra artık bizlik bir durum kalmamıştır. Süreç artık tamamen Elektrik Kurumu’nda” şeklinde konuştu.

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz ise ihalenin 10 gün sonra aynı esaslara göre yeniden açılacağını söyledi.

Üresin: Akaryakıt ihalesi iptal edildi

banner134
Merkezi İhale Komisyonu Başkanı Halis Üresin, KIB-TEK’e 220 bin tonluk akaryakıt alınmasına yönelik ihalenin iptal edildiğini açıkladı.

Üresin, TPIC şirketinin ihaleden elenmesi üzerine ihaleye en düşük teklif veren ikinci şirket olan Sideral Lines’ın da mali sıkıntılar nedeniyle bloke artırımı yapamayacaklarına yönelik yazı gönderdiğini söyledi.

Üresin, tüm bu gelişmeler ışığında yasal prosedür gereği akaryakıt ihalesinin Yönetim Kurulu kararıyla iptal edildiğini belirterek, “Bundan sonra artık bizlik bir durum kalmamıştır. Süreç artık tamamen Elektrik Kurumu’nda” ifadelerini kullandı.

Büyükyılmaz: 10 gün sonra yeniden ihaleye çıkılacak

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz, Sideral Lines şirketinin bloke artırımı talebini kabul etmemesi üzerine iptal edilen ihalenin 10 gün sonra aynı esaslara göre yeniden açılacağını dile getirdi.  

Büyükyılmaz, kurumda şu anda yeterince yakıtın bulunduğunu, elektriksiz kalma gibi bir durumun olmadığının altını çizerek ‘ihalesiz’ yakıt temini yapılmayacağını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75