banner6

Akaryakıt ve döviz krizi hayvancıyı da tüketti

banner37

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Naimoğulları, akaryakıtta yaşanan krizi KIBRIS’a değerlendirerek, ülkede hayvancının bitme noktasına geldiğini vurguladı:

Akaryakıt ve döviz krizi hayvancıyı da tüketti
banner99

Erol KANLIADA

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, akaryakıtta yaşanan krizin ardından hayvancının tamamen bitme noktasına geldiğini, işlerini yapamaz duruma geldiklerini söyledi.

banner134

Naimoğulları, akaryakıt krizinin yanında dövizin de sürekli yükseldiğine dikkat çekerek, tarlalarda traktör süren kimsenin kalmadığını ve hayvancının isyan etme noktasında olduğunu vurguladı.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, akaryakıtta yaşanan krizi KIBRIS’a değerlendirdi.

Hayvan fiyatlarının sürekli düştüğünü, hayvancının hayvanını satamadığını, yem ve akaryakıt fiyatlarının yükseldiğine işaret eden Naimoğulları, artık üretimde yolun sonuna geldiklerinin altını çizdi.

Herkesin seçim derdine düştüğünü ve hayvancıyı düşünen kimsenin olmadığını savunan Naimoğulları, “Madem destek vermeyeceksiniz veya çare üretemeyeceksiniz neden o koltuklarda oturuyorsunuz?” diyerek isyan etti.

Yerel halkın göçe zorlandığını iddia eden Naimoğulları, insanların işsizlik ve açlığa itildiğini, bu yüzden göçe zorlandığını, yakında ise adada fazla üretici kalmayacağını söyledi.

Naimoğulları, bugün saat 12.00’de Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile görüşeceğini belirterek, görüşmede kendi hayvanlarını Çavuşoğlu’na teslim etmek için gideceğini aktardı.

Naimoğulları, “Artık bittik, buradan geri dönüş yok, bütün hayvanlarımı sayın bakana teslim etmek için görüşmeye gidiyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104