banner6

Akaryakıtta “ikinci kriz” atlatıldı

banner37

Akaryakıt istasyonlarında son günlerde 95 oktan benzin ve Euro Diesel bulamayan vatandaşların çilesi bitti ve sis yüzünden ülkeye gelmesi 4 gün geciken akaryakıt gemisi nihayet dün ülkeye ulaştı. Akaryakıtın, petrol istasyonlarına dağıtımına başlandığı açıklandı

Akaryakıtta “ikinci kriz” atlatıldı
banner8

Eniz ORAKCIOĞLU

Kıbrıs Türk Petrolleri’ne (K-PET) ait akaryakıt gemisinin hava şartlarından dolayı adaya gelişinin gecikmesi yüzünden yaşanan akaryakıt krizi kısa sürede atlatıldı ve ülkeye gelmesi 4 gün geciken akaryakıt gemisi nihayet dün KKTC’ye ulaştı.

Geminin gelmesiyle, dünden itibaren akaryakıtın petrol istasyonlarına dağıtımına başlandığı açıklandı.

Vatandaşlar, son günlerde petrol istasyonlarında 95 oktan benzin ile Euro Diesel bulamıyordu.

Konuyla ilgili KIBRIS’a konuşan Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu, 95 oktan benzin ile Euro Diesel’de yaşanan sorunun geçici ve teknik bir sorun olduğunu kaydetti.

banner134

Aşıkoğlu, gelen tankerin güzergah üzerindeki sis sebebi ile 4 gün geciktiğine dikkat çekerek, dün akaryakıtın adaya ulaştığını söyledi.

K-Pet Genel Müdürü Malik İşimtekin de sorunun çözüldüğünü, dün gelen akaryakıtın istasyonlara dağıtımına başladığını ifade etti.

İşimtekin, bir geminin de yolda olduğunu 4 gün sonra onun da geleceğini ve akaryakıt temininde sıkıntı yaşanmayacağını vurguladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104