Akasya ve zakkumlar yandı

banner37

Lefkoşa-Girne anayolunda orta refüjde başlayan yangın yol kenarına da sıçradı, alevler koruluğa ulaşmadan kontrol altına alındı.

Akasya ve zakkumlar yandı
banner90
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa-Girne anayolunda dün orta refüj içerisinde kuru otların tutuşmasıyla başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle yol kenarına sıçradı. İtfaiyenin hızlı müdahalesi, bölgedeki korulukları kül olmaktan kurtardı.

banner134
Yangın, dün saat 14.00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle başladı. Yoldan geçen araçlardan söndürülmemiş bir sigara izmariti veya yine orta refüj içerisine atılmış kırık cam parçası veya içi su dolu su şişesinden yansıyan güneş ışınlarının kuru otları tutuşturması nedeniyle başladığı sanılan yangında, refüj içerisindeki akasya ve zakkum ağaçları yanarak zarar gördü.

Lefkoşa-Girne anayolu üzerinde Boğaz yakınlarında orta refüjde yangın çıktığını haber alan itfaiye görevlileri kısa sürede olay yerine ulaştı. Bu sırada rüzgarın da etkisiyle yol kenarına sıçrayan yangın, UBP Koruluğu ve Vakıflar İdaresi Koruluğu’na ilerlemeye başladı. İtfaiye görevlileri, hızlı hareket ederek alevler koruluğa ulaşmadan yangını kontrol altına alarak söndürmeyi başardı ve bir süre bölgede soğutma çalışması yaptı.

Fotoğraflar: Tünay MERTEKCİ

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75