Akçaylı gençlerden örnek davranış

banner37

Akçay Muhtarlığı öncülüğünde, köyde bulunan iki dönümlük bir araziye molohiya eken gençler, hasada ve satışa başladı. Molohiya satışından elde edilecek gelir, köyün eksiklerinin giderilmesi için kullanılacak

Akçaylı gençlerden örnek davranış
banner90
banner8

“GENÇLERİ MEŞGUL EDİP, KÖYE KATKI SAĞLIYORUZ”… Muhtarlık olarak ‘köyde gençleri neyle meşgul edebiliriz’ fikrinden yola çıktıklarını belirten Akçay Muhtarı Uğur Dereliköylü, amaçlarının gençleri üretime teşvik etmek ve bir kaynaşma yaratmak olduğunu söyledi. Gönüllü gençlerle birlikte ekimini yaptıkları molohiyaların ilk karın kesim ve satışını yaptıklarını kaydeden Dereliköylü, paranın da köy kooperatifine yatırıldığını vurguladı.

Güren TİLKİ

Akçaylı gençler, köy muhtarlığı öncülüğünde köyde bulunan iki dönümlük bir araziye ektikleri molohiyanın hasadına ve satışına başladı.


Molohiyaların satışından elde edilecek gelir, köyün eksiklerinin giderilmesi için kullanılacak. 


Konuyla ilgili KIBRIS Gazetesi’ne bilgi veren Akçay Muhtarı Uğur Dereliköylü, muhtarlık öncülüğünde başlatılan çalışmayla köydeki iki dönümlük araziye ekilen molohiyanın ilk karın satışının yapıldığını açıkladı.


banner134
Dereliköylü “muhtarlık olarak köyde gençleri neyle meşgul edebiliriz” fikrinden yola çıktıklarını belirterek, köye katkı yapmak için böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi.


Dereliköylü, amaçlarının gençleri üretime teşvik etmek ve bir kaynaşma yaratmak olduğunu belirterek, gönüllü gençlerle birlikte tarla ve su ayarlamaları yapıldıktan sonra ekime başladıklarını anlattı.


İlk hasadı gerçekleştirerek satışa sunduklarını kaydeden Dereliköylü, elde ettikleri geliri köy kooperatifine yatırdıklarını, köy ihtiyaçları için kullanacakları parayla ilgili olarak köylüyü de bilgilendirdiklerini vurguladı.


Dereliköylü, imkanlar ölçüsünde bu tip çalışmalara devam etmek istediklerinin de altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75