banner6

Akıncı Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde konuşacak

banner37

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Brüksel’deki temaslarını tamamlayarak bugün İstanbul’a gitti. Akıncı, İstanbul’da düzenlenecek olan şeref konuğu olarak katılacağı 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin devlet başkanları oturumunda bugün bir konuşma yapacak.

Akıncı Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde konuşacak
banner150

banner150

banner99

Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin bu yılki ana gündemi  “Bir Yol Ayrımında Olan İnsanlık” olarak açıklandı.

Zirveye Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Mladen Ivanic, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Inavnov yanında Türkiye Cumhuriyeti eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Arnavutluk, Avusturya, Hırvatistan, Letonya, Moldova, Romanya ve Sırbistan eski cumhurbaşkanları, Azerbaycan ve Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Yardımcıları, Azerbaycan ve Bosna Hersek Meclis Başkan yardımcıları ile bakanlar da katılacak.

Zirvenin açıklanan programındaki katılımcılar arasında Yunanistan, Belçika, Ukrayna, Slovenya, Makedonya, Çin, Bulgaristan, Bangladeş, Avusturya’dan çok sayıda büyükelçi, araştırma merkezi yöneticisi ve ticaret odası başkanı da yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Akıncı, Brüksel’de kaldığı sürede BM Genel Sekreteri Antonio Guterres,  AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker,  Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ve ABD’nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Jonatahan Cohen ile görüşmüştü.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104