banner6

Akıncı-Erdoğan görüşmesi saat 17.00'de

banner37

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Mont Peleri'ndeki görüşmeler için bugün Ada'dan ayrılıyor. İsviçre'ye hareketinden önce İstanbul'da temaslarda bulunacak olan akıncı, bugün saat 17.00'de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirecek. Akıncı'nın Ercan'dan saat 14.35'te ayrılması bekleniyor.

Akıncı-Erdoğan görüşmesi saat 17.00'de
banner151

İsviçre'ye yarın varacak olan Akıncı'ya 16 kişilik heyet eşlik edecek. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis, 7-11 Kasım tarihleri arasında İsviçre'nin Mont Pelerin kasabasında yapılacak görüşmelerde Toprak Ayarlaması başlığı ile birlikte diğer tüm konuları birbirleriyle bağlantılı şekilde ele alacak.

Cumhurbaşkanı Akıncı, dün gece canlı yayında halkı müzakerelerdeki gelişmelerle ilgili bilgilendirirken, Mont Pelerin'de görüş ayrılıkları bulunan dört başlığı ele alacaklarını, burada ilerleme sağlanması halinde toprak kriterlerini görüşmeye başlayacaklarını, bunda da ilerleme olması halinde Güvenlik ve Garantiler başlığının görüşüleceği çoklu konferans tarihinin saptanmasıyla paralel olarak haritaların masaya geleceğini açıklamıştı.    

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 11:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110