Akıncı'nın demokrasi yürüyüşü paylaşımı : Mücadeleye devam

banner37

Akıncı'nın demokrasi yürüyüşü paylaşımı : Mücadeleye devam
banner90
banner8

Lefkoşa'da düzenlenen ‘Demokrasi ve İrade’ yürüyüşüne katılan 4.Cumhurbaşkanı  Mustafa Akıncı, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu.

banner134
‘Demokrasi ve İrade’ yürüyüşüne katılan 4’üncü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı sosyal medyadan yürüyüşe ilişkin açıklama yaparak, “Müdahalenin her türlüsünü reddetmeye, bağnaz antidemokratik anlayışlara biat etmeyip karşı çıkmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Akıncı'nın paylaşımı şöyle:

"Bu akşam Lefkoşa sokaklarında bir kıvılcım parladı. Demokrasi ve İrade Platformu çerçevesinde bir araya gelen gençlerin insiyatifi ile yapılan yürüyüş büyük bir kalabalığın katılımını sağladı. Kısa süreliğine de olsa yanlarında olmak benim için onurlu bir görevdi. Kıbrıs’ta barış içinde özgür ve kendi iradesine sahip bir toplum olarak var olma hakkımızı sonuna kadar savunacağız. Müdahalenin her türlüsünü reddetmeye, bağnaz antidemokratik anlayışlara biat etmeyip karşı çıkmaya devam edeceğiz. Demokratik,laik,çağdaş; kendi özgür iradesine saygı duyulan, hiç bir müdahalenin yapılamadığı bir toplumsal düzene kavuşuncaya kadar bu mücadele sürecek. Bu mücadelede gençlerle beraber olmak vicdani sorumluluğumdur."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tunçay Senem
Tunçay Senem - 8 ay Önce

Tebrik ediyorum Sayın Akıncı'yı, umarım Kıbrıs özgür ve demokrat kalır.. ????

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75