Akıncı: Seçimlerdeki büyük gücümüz, halkımızın vicdanıdır

banner37

Cumhurbaşkanı ve bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı, 11 Ekim’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminin bugüne kadarki seçimlerden çok farklı bir seçim olacağını belirterek, “Kıbrıs Türk halkı oyunu vicdanıyla, aklıyla verecek, çıkacak sonuca herkes de saygı duyacak” dedi

Akıncı: Seçimlerdeki büyük gücümüz, halkımızın vicdanıdır
banner90
banner99

Seçmenlerin çok büyük bir çoğunluğunun, söz konusu olan cumhurbaşkanlığı, belediye başkanlığı ve muhtarlık seçimleri olduğunda parti merkezlerinin karar ve yönlendirmelerine değil, vicdanının sesine kulak verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Akıncı, “Seçimlerdeki en büyük gücümüz, halkımızın vicdanı ve aklına olan güvenimizdir” diye konuştu.

Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı ve bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı, Gönendere, Serdarlı, Akdoğan, Vadili ve İnönü’yü ziyaret ederek yurttaşların çeşitli konulardaki değerlendirmelerini alarak sorularını yanıtladı.

banner134
DOĞU AKDENİZDEKİ GERİLİM
 

Doğu Akdeniz’deki gerilimi bitirmenin yolunun Kıbrıs sorununun çözümünden geçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Akıncı, “Önümüzdeki dönem Kıbrıs sorununun çözümü için bir fırsat daha kapımızı çalacak. Sorunun çözümü başta Kıbrıs’taki iki taraf olmak üzere, tüm ilgili tarafların yararınadır. Seçimlerimizden sonra BM Genel Sekreteri beşli gayrı resmi toplantı için girişimlerine başlayacak. Sayın Guterresi’in taahhüdü budur, Türkiye de bu gayrı resmi beşli toplantıya katılmaya hazır olduğunu önceden duyurmuştu” dedi.

Toplantının zamanlamasının Covid 19 salgınının seyrine de bağlı olduğunu anımsatan Akıncı, “Ya tüm tarafların kabul edebileceği gerçekçi olan seçenek etrafında buluşulup bu yolda yürünecek, ya da Kıbrıs’ta bölünmüşlük kalıcı hale gelecek. Çözümsüzlük durumunda gidişat budur. Biz bunu istemeyiz, bir bütün olarak Kıbrıs’ın da, Türkiye’nin de yararına değil. Aklın yolu, çözüm yolunda ilerlenmesidir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin
Hüseyin - 7 ay Önce

Sayın Cumhurbaşkanı senin K.K.T.C bir faydan olmaz.

Vatandaş
Vatandaş - 7 ay Önce

Ersin Tatar Cumhurbaşkanı ırkçılar güle güle ne mutlu türküm diyene

GUNER ERKOSE
GUNER ERKOSE - 7 ay Önce

INSALLAH ADIL BIR SECIM OLUR DA AB YADA ABD BIR OYUN OYNAMAZ. SIMDIDEN TATARI TEBRIK EDERIM

Taner
Taner - 7 ay Önce

Bolunmus bir kibris istemezmis! zaten bolunmusuz sizlerin aklina sasarim.

Aydin TC
Aydin TC - 7 ay Önce

Akıncı in gitmesi KKTC için önemli Türkiye'nin Kıbrıs'ın bir daha Rumların kontrolüne geçmemesi için yıllardır maddi ve manevi destek veriyor Kıbrıs halkı özgür yaşasın diye tabii bunu inkar eden bugün o topraklarda özgür ve rahat yaşayan Türkleri istemeyen Kıbrıslı varken umarım doğru yolu seçerler

SIRADAKİ HABER

banner75