banner6

Akıncı siyasi parti başkanlarıyla görüşüyor

banner37

Akıncı siyasi parti başkanlarıyla görüşüyor
banner151 banner143

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, hükümet kurma görevini vermek için mecliste temsil edilmeye hak kazanan siyasi parti başkanlarıyla görüşmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 7 Ocak erken genel seçimleri sonrası meclise girmeye hak kazanan milletvekillerinin ant içmesi sonrası siyasi parti başkanlarıyla görüşüyor.

Akıncı bu sabah ilk olarak UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ile görüştü.
Özgürgün, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın sandıktan açık farkla önde çıkan UBP ile ilk görüşmeyi gerçekleştirdiğini söyledi. Özgürgün, parti olarak henüz koalisyon görüşmelerinde bulunmadıklarını ancak, görev vermesi halinde görüşmelere başlayacaklarını belirtti.

Özgürgün, şu an için 4’lü bir koalisyon oluşumu için 4 partinin çalışmalar yaptıldığını ve Cumhurbaşkanı Musfata Akıncı’nın da muhtemelen bu konuda bilgi alacağını söyledi. UBP Genel Başkanı, doğru olanın sandıktan açık farkla birinci çıkan UBP’nin koalisyon görüşmeleri yapması olduğuna vurgu yaptı.
Cumhurbaşkanı Akıncı’nın görevi sandıktan birinci çıkan UBP’ye görevi vermek zorunda olmadığını da kaydeden Özgürgün,“ Ancak görev geldiği taktirde biz UBP olarak görevden kaçmayız, gerekeni yaparız” dedi. Özgürgün, aklı selimle güçlü ve doğru işleyen halka hızmet edecek bir hükümet kurulması olduğunu da dile getirdi.
Başbakan Özgürgün, halkın iradesine saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi ve sandığın verdiği mesajın doğru alınması gerektiğini ifade etti.
Cumhurbaşkanı Akıncı, şu sıralarda da CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ile görüşüyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 11:05
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104