banner6

Akıncı, Thalassemia Derneği heyetini kabul etti

banner37

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 40’ıncı kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanan Kuzey Kıbrıs Thalassemia Derneği’nin Başkanı Ahmet Varoğlu ve bazı Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Akıncı, Thalassemia Derneği heyetini kabul etti
banner151 banner143

Dernek Başkanı Ahmet Varoğlu, kabulde yaptığı konuşmada, 15 Ocak’ta Derneğin kuruluşunun 40’ıncı yıldönümünü kutlayacaklarını, yıldönümü için düşündükleri projeleri de paylaşmayı istediklerini kaydetti.

Kan bulamamanın en ciddi sorunları olduğunu belirterek,  Cumhurbaşkanı Akıncı’ya kan ihtiyacını her platformda dile getirerek kan toplanmasına yardımcı olmasından dolayı teşekkür eden Varoğlu, Türk Kızlayı’nın bağışladığı kan toplama aracı sayesinde thalassemialıların “bir nebze rahatladığını” belirtti.

Engellilerin istihdamı konusunda, Engelliler Yasasının 2009’dan itibaren uygulanmadığını belirten Varoğlu, ayrıca  kamuda görev yapan thalassemialıların kademe ilerlemesi alamadığını kaydetti.

Akıncı: Derneğin emekleri çok büyük

Cumhurbaşkanı Akıncı ise,  Derneğin 40’ıncı yılını tamamlamasında koyduğu katkılardan dolayı Dernek yetkililerini kutladı.

Kan ihtiyacının karşılanması konusunda yaratılan farkındalık ve kan toplanması için araç getirilmesinde Derneğin emeklerinin çok büyük olduğunu ifade eden Akıncı, yapılan yasal düzenlemeyle de yeni thallassemia vakalarının yok denecek düzeye düşürülmesinin sağlandığını, bu konuda Dr. Gülsen Bozklurt’un büyük emeklerinin bulunduğunu kaydetti.

Kan toplama aracıyla ilgili olarak ise Akıncı, kan alma olanaklarının halkın ayağına götürüldüğünde bunun semeresinin da görülebildiğini söyledi.

Akıncı, Dernek ile yakın ilişkilerinin devam edeceğini de dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 14:05
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104