banner6

Akıncı ve Ertuğruloğlu'na darbe girişimi anı kartı sunuldu

banner37

Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’na, "Türkiye’deki 15 Temmuz hain darbe girişimi anısına" hazırlanan yeni yıl kartını sundu.

Akıncı ve Ertuğruloğlu'na darbe girişimi anı kartı sunuldu
banner151

Kanbay, Akıncı tarafından bugün öğle saatlerinde kabul edildi. İkili Beşli Kıbrıs Konferans ve müzakere süreciyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Beşli Kıbrıs Konferans ve müzakere süreciyle ilgili görüş alışverişinde bulunulan kabulde Büyükelçi Kanbay, 15 Temmuz darbe girişiminde bombalanan TBMM’nin yıkılan duvarlarından bir parçayı da içeren anı kartını Cumhurbaşkanı Akıncı’ya sundu.

Diğer yandan Büyükelçi Kanbay, bugün Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’nu ziyaret etti.  
Dışişleri Bakanlığı’nda gerçekleştirilen görüşmede, Kanbay, Ertuğruloğlu’na, Türkiye Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün 15 Temmuz gecesi Fetullahçı terör örgütünün gerçekleştirdiği hain terör saldırısında bombalara hedef olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yıkılan duvarlarının mermer parçalarından hazırladığı yeni yıl kartını takdim etti.

Görüşmede, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Lakadamyalı da hazır bulundu.

“Terör bir insanlık suçudur” vurgusunun yapıldığı yeni yıl kartında, demokrasi ve 15 Temmuz’da Türk halkının gösterdiği kahramanlığa işaret edildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 17:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110