Akıncı'dan hükümete: Halka kötülük yapıyorsunuz

banner37

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Meclis'e geri gönderdiği yasaların teknik hatalarına bile dokunulmadığını, tekrar tekrar yazılan paragraflar olduğunu, onların bile değiştirilmediğini ifade ederek, hükümetin halka kötülük yaptığını kaydetti.

Akıncı'dan hükümete: Halka kötülük yapıyorsunuz
banner99

Akıncı açıklamasında, YÖDAK’ta özerkliği artıracak daha iyi bir formüle açık olduğunu hükümet yetkililerine bildirdiğini kaydederek, Cumhurbaşkanlığı gibi tarafsız bir yapı varken, YÖDAK’ı hükümete bağlamanın gerekçesini sordu.

banner134
Akıncı, “ben tüm makamlara eşit mesafedeyim. Bağımsız seçildim. YÖDAK’ı Cumhurbaşkanlığı’ndan alıp hükümete bağlayarak daha mı özerk yapıyorsunuz” diye sordu.

Hazırlanan YÖDAK Yasa Tasarısı ile YÖDAK’ın söz hakkının 8’de 2 olacağını da söyleyen Akıncı, yasa tasarısında sehven yapılan maddeler olduğunu, aynı paragrafların tekrar tekrar yazıldığını ve onlara bile bakılmadığını söyledi.

Akıncı, “gönderdiğim yasaları aynen geçirmekle bana karşı zafer kazanmıyorlar. Halka kötülük yapıyorlar. Günü geldiğinde halk da değerlendirmesini yapar” diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75