banner6

Akpınar: Bu yasayı benimsemiş ülkeler 2030 yılında kalkınmış olacak

banner37

Akpınar: Bu yasayı benimsemiş ülkeler 2030 yılında kalkınmış olacak
banner90
banner99

Meclis Özel Müslüm BAYUK

Meclis Genel Kurulunda konuşma yapan DP Genel Sekreteri Serhat Akpınar küresel İklim Değişikliği yasa tasarısının meclise sunulduğunu söyleyerek yasa tasarısının önemine değindi.

Akpınar, sunduğu yasa tasarısını benimsemiş olan ülkelerin 2030 yılında kalkınmış olacağını bildirerek dünyanın bu süreçten sonra gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler ile geride kalmış ülkeler olmak üzere ikiye bölüneceğini vurguladı. 

Küresel iklim değişikliği konusunda Meclis Başkanlığı’na sunduğu yasa tasarısından ikincisi olan Paris Anlaşması onay yasasının önerisini hukuk siyasi işler ve dış ilişkiler komitesinden geçerek meclise sunduğunu dile getiren Akpınar, iki yasanın da birbirinin devamı niteliğinde olduğunu ifade etti.

Dünya ülkelerinin, yeni bir dünya üzerinde hazırlık yapmakta olduğunu belirten Akpınar, bu sürecin pandemi öncesinde başladığını ve 2015 yılında BM Genel Kurulunda oy birliğiyle kabul edildiğini, herkesi ilgilendiren sürdürülebilir kalkınma araçlarıyla yeni bir yaşam şekli oluşmaya başlamıştır dedi.

Akpınar, bu amaçların sağlıktan ve temiz bir dünyanın oluşumuna kadar geniş bir yelpazeyi kapladığını söyledi.

 Akpınar, tüm bu yapılanları benimsemiş olan ülkelerin 2030 yılında kalkınmış olacağının altını çizerek dünyanın küresel amaçları kabul ederek bu yönde adım atmış, gelişmiş veya gelişmekte olan ülkeler ile geride kalmış ülkeler olarak iki kategoriye bölünecektir şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2023, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104