banner6

Akpınar, eğitimde güncel sorunlar ve çözüm önerileri hakkında konuştu

banner37

Akpınar, eğitimde güncel sorunlar ve çözüm önerileri hakkında konuştu
banner99

Cumhuriyet Meclisi, bugünkü çalışmalarını tamamladı.

Meclis Genel Kurulu’nun bugünkü birleşiminde güncel konuşmalara yer verildi.  


DP Milletvekili Serhat Akpınar, eğitimde güncel sorunlar ve çözüm önerileri konusunda konuşru.

DP Milletvekili Serhat Akpınar, eğitimde güncel sorunlar ve çözüm önerileri konusunda yaptığı konuşmada, üniversitelerin ülkeye getirdiği her öğrencinin ülkedeki çarkların dönmesi açısından önemli olduğunu söyledi.

Ülkeye daha çok öğrenci gelmesi ve üniversitelerin hayatlarını devam ettirebilmesinin önemine değinen Akpınar, üniversitelerin gelişip ilerleyebilmesi ve hayatlarını devam ettirebilmeleri için üçüncü ülkelerde tanıtımların yapılması gerektiğine işaret etti.

Bu konuda hazırlanan yasanın henüz uygulamaya girmediğini, çalışmaların bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini belirten Akpınar, YÖDAK’ın görevlerini yerine getiremediğini söyledi.

Akpınar, YÖDAK konusunda eleştirilerde bulundu ve tüm üniversitelerin yalnız bırakıldığını, kamu eliyle kurulan YÖDAK’ın üzerine düşen görevleri yerine getiremediğini savundu.

YÖDAK konusundaki sorunların bir an önce çözülmesini isteyen Akpınar, ülkenin içinde bulunduğu globalleşme süreci dikkate alınarak çalışmalara hız verilmesi gerektiğini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104