banner6

Akpınar Uluslararası Diplomatlar Birliği Kuzey Kıbrıs Başkanlığı'na atandı

banner37

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’ın, BM ve AB Komisyonu onayı ile kurulan Uluslararası Diplomatlar Birliği Kuzey Kıbrıs Başkanlığı’na atandığı kaydedildi.

Akpınar Uluslararası Diplomatlar Birliği Kuzey Kıbrıs Başkanlığı'na atandı
banner150

banner150 banner150

GAÜ’den verilen bilgiye göre Akpınar, Başkan Vekili Olgun Üstün ile birlikte, Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkanı ve aynı zamanda AB Parlamento üyesi Dr. Gunther Meinel’i makamında ağırladı.

Meinel, yaptığı konuşmada, Akpınar’ı yeni görevinden dolayı kutlayarak, nisan ayı sonunda Almanya’da gerçekleştirilecek olan paye töreniyle kendisinin resmen “Kıbrıs Başkanı” olarak göreve başlayacağını söyledi.

Açıklamaya göre Meinel, “Kıbrıs’ın birleşmesinin mümkün olmadığını düşündükleri için ziyareti KKTC’de gerçekleştirdiklerini” de vurguladı.

Akpınar da, gerçekleştirilen atamadan dolayı büyük onur duyduğunu dile getirerek, GAÜ olarak uzun yıllardır Uluslararası Diplomatlar Birliği ile işbirliği içerisinde olduklarını söyledi.

Akpınar, GAÜ’nün şu an 7 farklı ülkede bulunan uluslaraarası kampüsleri ile KKTC’yi tüm dünyaya başırılı bir şekilde tanıttığını belirterek, Uluslararası Diplomatlar Birliği’ndeki Kuzey Kıbrıs Başkanlığı görevi ile bunun daha da gelişerek devam edeceğini söyledi.

Açıklamaya göre Uluslararası Diplomatlar Birliği, BM ve AB’nin onayı ile kurulan ve yaklaşık 35 yıldır dünyanın çeşitli bölgelerinde uyuşmazlık ve kriz gibi temel sorunlarda önleyici faaliyetlerde bulunan, ayrıca eski, yeni ve gelecekteki AB üyelikleri yanında Türkiye dâhil olmak üzere disiplinlerarası ve sınır ötesi faaliyetlerde bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104