'Al bu 100 doları, bırak gideyim'

banner37

Lefke’de sakin 34 yaşındaki John Özdilaver, kendisine ceza yazmak üzere olan trafik polisine rüşvet teklif ettiği suçlamasıyla tutuklandı

'Al bu 100 doları, bırak gideyim'
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Güzelyurt’ta trafik suçlarından rapor edilmek istenen 34 yaşındaki John Özdilaver, polis memuru Hüseyin Kanat’a hitaben “Al bu 100 Doları da bırak beni gideyim Girne’ye” deyip, 100 Amerikan Doları banknotunu uzatarak rüşvet teklif ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Rüşvet Teklif Etme” suçlamasıyla tutuklanan zanlı John Özdilaver, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Salih Sayılır’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sayılır, 19 Temmuz’da, saat 19.35’te, Güzelyurt’ta, Kutlu Adalı Bulvarı üzerinde, Lefke’de sakin zanlı John Özdilaver’in Ford Fiesta marka salon aracı kayıtsız, sigortasız, seyrüsefersiz, muayenesiz ve plakasız şekilde kullandığı esnada, Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi’nde görevli polis memuru Hüseyin Kanat tarafından tespit edildiğini, ileri işlem için Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne götürüldüğü esnada ise Kanat’a hitaben “Al bu 100 doları da bırak beni gideyim Girne’ye” deyip

banner134
100 Amerikan Doları banknotunu uzatarak adı edilene rüşvet teklif ettiğini kaydetti.

Zanlı suçüstü gereği tutuklandığını ve 100 Amerikan Doları banknotun emare olarak alındığını belirten Sayılır,

Lefke’de işletmecilik yapan KKTC-İngiltere vatandaşı olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

“Parayı ceza karşılığı verdim”

Mahkemede söz alan zanlı John Özdilaver, “Parayı ceza karşılığı verdim. Cezayı ödemek istedim. İngiltere’de ceza anında ödenebiliyor” dedi.

Savcı Behrat Mavioğlu, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 08:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75