Alabora olmuş tekne kime ait?

banner37

Balıkçılar, Mersinlik köyünün kuzey kısmında karaya vurmuş bir tekne buldu. Tekneyle mülteci getirildiği iddiasını araştıran polis, bu konuda kesin bir tespit olmadığını açıkladı

banner87
Alabora olmuş tekne kime ait?
banner99

Ayşe BULUT

Balıkçılar, Mersinlik köyünün kuzey kısmında denizin içinde alabora olmuş halde fiber balıkçı teknesi buldu.

Dört gün önce bulunduğu belirtilen ve mülteci taşımacılığında kullanıldığı düşünülen tekne,  dün Limanlar Dairesi ekiplerince denizden çıkarıldı.

Tekneyi emare alan polis, tekneyle mülteci getirildiği yönünde kesin bir tespit olmadığını bildirdi. Polis, üzerinde “Işıl 2” ve “Deniz Anası” yazan teknenin kime ait olduğunu araştırıyor.

Polis Basın Subayı’ndan alınan bilgiye göre, geçtiğimiz salı günü saat 18.15 sıralarında Mersinlik’te, köyün kuzeyindeki sahilden 20 metre içeride, karadan balık avlamak için sahile giden balıkçılar tarafından, üzerinde “Işıl 2” ve “Deniz Anası” yazan, 5 metre uzunluğunda, mavi-beyaz renk, alabora olmuş fiber balıkçı teknesi tespit edildi.

Karaya vuran teknenin sudan çıkarılması için polis nezdinde, Limanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışma tamamlandı. Teknenin kime ait olduğu yönünde polis soruşturması sürüyor.

Alabora olmuş fiber balıkçı teknesinin denizden çıkarılması için daha önce de çalışma yapılmış ancak tekne denizden çıkarılamamıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96