banner6

'Alaniçi Hasat Festivali' törenle açıldı

banner37

Yeniboğaziçi’ne bağlı Alaniçi köyünde her yıl geleneksel olarak gerçekleşen “Hasat Festivali” bu yıl da 7. kez festival alanında düzenlenen törenle açıldı

'Alaniçi Hasat Festivali' törenle açıldı
banner151

Cumhuriyet Meclisi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, açılış etkinliğine Meclis Başkanı Sibel Siber, Üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyetçi Türk Partisi Milletvekili Erkut Şahali, Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Zorlu Töre, Bağımsız Milletvekili Hakan Dinçyürek, Gazimağusa Kaymakamı Dürdane Acı ve Yeniboğaziçi Beldiye Başkanı Katip Demir’in yanı sıra köy halkı ve davetliler katıldı.

Hasadı temsilen samandan yapılan açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından bir konuşma gerçekleştiren Başkan Siber, ekonomilerin büyümesi ve teknolojinin gelişmesi ile insanoğlunun birbiriyle yüz yüze temasının azaldığını ve yalnızlaştığını vurguladı.

Siber, bu nedenle köylerin yerinin çok ayrı olduğunu ve son zamanlarda köylere özlemin bu nedenle arttığını belirtti.


Törende ayrıca Üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir, Alaniçi Köy Muhtarı Cemal Yıldız ve Çiftçiler Birliği Başkanı Hüseyin Çavuş Kelle de birer konuşma gerçekleştirdi.

Festivalin açılış etkinliğinde Alaniçi Kadınlar Derneği, Erenköy Lisesi, AKAD Satranç Derneği, Karadeniz Kültür Derneği, Yakın Doğu Üniversitesi ve Mağusa Kültür Derneği dans gösterisi sundu.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 09:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110