Alevler kısa sürede küle döndürdü

banner37

Lefkoşa Surlariçi’nde elektrikli sobanın yatağa temas etmesi sonucu bir evde yangın çıktı, yangın bitişikteki iki evin çatısına da sıçradı. Alevlerin arasında kalmaktan son anda kurtulan 17 yaşındaki genç, ellerinden yaralandı

banner87
Alevler kısa sürede küle döndürdü
banner90
banner8

“HER TÜRLÜ KATKIYI SAĞLAYACAĞIZ”… Başbakan Ersin Tatar, Lefkoşa Surlariçi bölgesinde yanan evin sakinlerini ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu ve yardım için ellerinden gelen her türlü katkıyı sağlayacaklarını kaydetti. Tatar, kış aylarında özellikle soba konusunda çok dikkatli olunması gerektiğine işaret ederek, bu tür olaylardan ders çıkarmak gerektiğini söyledi.

Doğan SAMER
 

Lefkoşa, Surlariçi bölgesinde dün sabah altı kişilik bir ailenin evinde yangın çıktı, ev sakinlerinden 17 yaşındaki Alperen Başarır elinden yaralandı. Alevlerin iki ayrı eve sıçraması sonucu ise söz konu evlerin çatıları yanarak zarar gördü.

İhbar üzerine üç itfaiye aracı olay yerine sevk edildi. Yangın, ekiplerin müdahalesiyle güçlükle söndürüldü ardında uzun süre soğutma çalışması yapıldı.

Büyük çapta zarar var

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre yangın, sabah saat 05.30’da Ali Yüzbaşı Sokak üzerinde bulunan İbrahim Başarır’a ait iki kattan oluşan evin üst katındaki yatak odası içerisinde elektrikli sobanın yatağa temas etmesi sonucu çıktı.
   Yangında, evin üst katında bulunan iki yatak odası ile koridor içerisinde bulunan muhtelif eşyalar, evin asma tavanı, çatıda monteli bulunan plastik su deposu ve ısıtıcısı yandı; diğer odalar ise islenmek suretiyle hasar gördü.
   Yangının evin bitişiğinde bulunan Erbil Nuraç ve Melek Dener’e ait iki ayrı eve sıçraması sonucu ise söz konusu evlerin çatıları yanarak zarar gördü.

Yangında iki elinden yaralanan 17 yaşındaki ev sakini, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavisinin ardından taburcu oldu.

Tatar: Başarır ailesinin yanındayız
 

Başbakan Ersin Tatar, Lefkoşa Surlariçi bölgesinde yanan evin sakinlerini ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu ve yardım için ellerinden gelen her türlü katkıyı sağlayacaklarını kaydetti.
   Başbakan Ersin Tatar, kış aylarında özellikle soba konusunda çok dikkatli olunması gerektiğine işaret ederek, bu tür olaylardan ders çıkarmak gerektiğini söyledi.
   Başarır ailesinin yanında olduklarını vurgulayan Başbakan Tatar, ellerinden gelen neyse yapılacağını söyledi.
   Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs Türk halkının sıkıntılı günlerde bir birinin yanında olduğunu, devletin de mağdurların yanında olduğunu, olmaya devam ettiğini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75