banner6

Alevler önüne geleni yuttu

banner37

Akdeniz köyünde dün dere yatağı içerisinde başlayan ve 14 dönümlük alanda etkili olan yangın, çok sayıda ağacı ve bitki türünü küle çevirdi

Alevler önüne geleni yuttu
banner99

Güren TİLKİ

Akdeniz köyünde dün saat 10.45 sıralarında dere yatağında başlayan yangın herkesi seferber etti.

Yaklaşık 4 buçuk saatte kontrol altına alınarak söndürülebilen yangın etkili olduğu 14 dönümlük alan içerisindeki çok sayıda zeytin, hurma, harnup, selvi, ardıç ağacı, maki bitki örtüsü ve kamışları küle döndürdü.

Akdeniz köyünün kuzeydoğu kısmındaki dere yatağı içerisinde başlayan yangını söndürme çalışmalarına başta köy halkı olmak üzere polis, itfaiye, Sivil Savunma ve Orman Dairesi ekipleri katıldı.

banner134

Yangının çıkış sebebiyle ilgili polis soruşturma başlatırken, köy sakinleri, yangının birileri tarafından kasten çıkarıldığını öne sürdü.

Dere yatağındaki kuru otları temizlemek için her yıl birilerinin kasıtlı olarak dereyi ateşe verdiğini savunan köy sakinleri, dünkü yangının da bu amaçla çıkarıldığına inandıklarını belirtti.

Yangında, sadece kuru ot, kamışlık, maki bitki örtüsü ve ağaçlar değil, buralarda yaşam süren diğer canlıların da yanarak öldüklerini veya yaralandıklarını, yuvalarından olduklarını dile getiren köylüler, bunu yapan sorumsuz kişilerin tespit edilerek cezalandırılmasını istedi.

Öte yandan, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da beraberindeki heyetle Akdeniz köyüne giderek, oradaki yetkililerden bilgi aldı, söndürme çalışmalarını yerinde inceledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104