banner6

Aleyhinde iki ciddi soruşturma başlatıldı

banner37

İskele’de sakin B.K., hem kız arkadaşını darp edip yaraladığı hem de az miktarda kokain tasarruf ettiği gerekçesiyle tutuklandı

Aleyhinde iki ciddi soruşturma başlatıldı
banner8

Ayşe BULUT

İskele’de önceki gün B.K. (E-39) isimli şahıs, kalmakta olduğu ikametgahı içerisinde tartıştığı kız arkadaşı K.E.’yi (K-27) darp edip tasarrufunda bulundurduğu bıçak ile sağ kol iç kısmından yüzeysel şekilde yaraladığı gerekçesiyle tutuklandı.

banner134

Polis, B.K.’yi ikametgahında tespit etti ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan kağıt parçasını emare aldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu”, “Yaralama” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla tutuklanan B.K., dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Nil Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ahmet Özlemler, tanık olarak polis memuru Hüseyin Özdesoy’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özdesoy, 26.09.2021 tarihinde saat 03.40’ta Narkotik Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ve İskele Polis Müdürlüğü Adli Şube ekiplerinin, zanlı B.K.’nin kız arkadaşı ile kaldığı ikametgahında kavga ettikleri ve kız arkadaşını darp ettiği, ayrıca tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu yönünde K.E.’den ihbar aldıklarını anlattı.

Özdesoy, aynı gün zanlının ikametgahına gidildiğini ve zanlının orada olmadığını, evde şikayetçi K.E. ile H.A. isimli iki kadın olduğunu mahkemeye aktardı.

Özdesoy, ikametgah içerisinde K.E.’nin gösterimi ile yatak odası içerisinde bulunan yerde şeffaf renk kağıt parçası içerisinde uyuşturucu olduğunu belirttiğini ve söz konusu kağıdın gerekli analiz için emare olarak alındığını anlattı.

Özdesoy, meseleyle ilgili olarak zanlının aynı gün akşamüzeri saat 18.00 raddelerinde ikametgahında tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Tahkikatın yeni başladığını belirten Özdesoy, alınması gereken ifadeler olduğu gibi emarenin analiz sonucunun da çıkması için zanlının üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Nil Çeliker, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104