Ali Nihat bebek, sıcak yuvasına kavuşuyor

banner37

Sosyal Hizmetler Dairesi, Ali Nihat bebeği koruyucu aile olarak yanına almak isteyen ailelerle ilgili araştırmalarını tamamladı ve bu ailelerden bir tanesini Ali Nihat’ın verilmesi için uygun gördü

banner87
Ali Nihat bebek, sıcak  yuvasına kavuşuyor
banner90
banner99

Ceren ÖZBİL

Lefkoşa’da özel bir hastanede dünyaya gelen ve daha sonra ailesi tarafından terk edilerek, sağlık sorunları nedeniyle de Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 4 aylık Ali Nihat bebeğe yuva bulundu.

Ali Nihat bebeğin özel bir bebek olması nedeniyle onu yanına alacak aileye bakımı konusunda eğitim verildiği ve bu eğitim sürecinin de tamamlanmak üzere olduğunu öğrenildi.

Ali Nihat bebeğin en geç önümüzdeki hafta içinde yeni ailesinin yanına verilmesi bekleniyor.

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Dizdarlı, bebeğin durumu hakkında bilgi verdi.

Başkurt, Ali Nihat bebeği koruyucu aile olarak yanına almak için daireye başvuran ailelerden birine onay verildiğini açıkladı.

Dizdarlı ise, bebeğin hastanede olduğunu ve gerekli tedavilerinin yapıldığını anlattı.

banner134
 

Başkurt: Onaylanan bir ailemiz var

Aydan Başkurt, Ali Nihat bebeği koruyucu aile olarak yanına almak için üç ailenin müracaat ettiğini ve bunlardan birinin uygun görüldüğünü açıkladı.

Bu onayın ardından gerekli işlemlerin başlatılıp, koruyucu aileye de gerekli eğitimlerin verildiğini belirten Başkurt, Ali Nihat’ın en geç önümüzdeki hafta içerisinde koruyucu aile yayına verileceğini ifade etti.

 

Dizdarlı: Sorunun netleşmesi için 8 aylık olması gerekiyor

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Dizdarlı, Ali Nihat bebeğin gözlerinde bir sorun olduğunu doğruladı.

Ancak kesin tespit yapılması için bebeğin 8 aylık olması gerektiğini ifade eden Dizdarlı, “bebek şu anda hastanemizdedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75