Ali Pilli: Bakanlar Kurulu’nun bugün toplanması gerekiyor

banner37

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yerel vaka sayısında “kritik eşiğe henüz gelinmediğini” ancak “kritik eşiğe gelmemek için tedbirleri şimdiden arttırmak gerektiğini” ifade ederek, “Bugün Bakanlar Kurulu’nun toplanması gerektiğine inanıyorum, Başbakan da o sinyali verdi” şeklinde konuştu.

Ali Pilli: Bakanlar Kurulu’nun bugün toplanması gerekiyor
banner90
banner8

Sağlık Bakanı Ali Pilli, BRT’de katıldığı programda, salgınla mücadele noktasında açıklamlarda bulundu.

Yerel vaka sayısında “kritik eşiğe henüz gelinmediğini” söyleyen Pilli, “Ancak kritik eşiğe gelmemek için tedbirleri şimdiden arttırmak gerek” dedi.

Pilli, Şubat ayında yerel vakaların artması halinde önlem alınacağını söylediğini anımsatarak, “Demek ki yeterli önlemleri alamadık. 40 yaşında sağlık sorunu olmayan bir genci kaybettik. Çok üzgünüm ve sabaha kadar uyuyamadım. Yoğun bakımda 3 hasta var. Aralarında 37 yaşında olanda var” ifadelerini kullandı.

Herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini, kişisel menfaatlerinden dolayı ülke menfaatinin kaybedilmek üzere olduğunu ifade eden Pilli, “Küçük menfaatler peşine düşerlerse, 2021 de toplum olarak kaybederiz” dedi.

banner134
 “Tedbirler artık artacaktır” Sağlık Bakanı, “Ekonomi zaten berbat. Sağlık giderse ekonominin anlamı kalmaz. İşyerleri de müşteri gelmiyor o neden kapatın demeye başladı” şeklinde konuştu.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin bugün toplantısı olmadığını ancak Bakanlar Kurulu’nun toplanması gerektiğini ifade eden Pilli, “Ben şu an Başbakan ile toplantı halindeyim. Bugün Bakanlar Kurulu’nun toplanması gerektiğine inanıyorum, Başbakan da o sinyali verdi” şeklinde konuştu.

Pandemi Hastanesi’ndeki bazı eksiklerin tamamlandığını söyleyen Pilli, “Bugün öğleden sonra bazı hastalar Pandemi Hastanesi’ne taşınmaya başlayacak” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75