banner6

Ali Pilli, hemşirelerin Dünya Hemşireler Günü'nü kutladı

banner37

Ali Pilli, hemşirelerin Dünya Hemşireler Günü'nü kutladı
banner150 banner151 banner143

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle mesaj yayımladı. 

Bakan Pilli şu ifadelere yer verdi: 

Hemşirelik insan hayatının emanet edildiği kutsal ve onurlu bir meslektir. Halkın sağlığını korumak ve geliştirmek hemşirelerin en önemli görevleri arasında bulunmaktadır.  Toplum sağlığı anlayışıyla hizmet veren hemşirelerimiz sağlığın en önemli paydaşları arasındadır.  Covid-19 salgınında, tüm dünyada hemşirelik mesleğinin ne kadar vazgeçilmez olduğu, ülkelerin salgınlara karşı savaşı kazanamayacağı,  hedeflerine hemşireler olmadan ulaşamayacağı anlaşılmıştır.

"HEMŞİRELER, SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN VAZGEÇİLMEZİ"

Sağlık sektörünün her zaman vazgeçilmezi konumunda olan hemşireler, pandemi sürecinde, her türlü riski göze alarak, hasta başında yaşamlara dokunmuş ve her zaman olduğu gibi yine sağlık ordusunun en ön saflarında yer almışlardır. 

Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, 'önce insan' diyerek, halka hizmeti şiar edinmiş, sonsuz sabır, özveri ve itina ile çalışan, toplumumuzun sağlığına kavuşması için mücadeleye devam eden,  sağlık sisteminin her zaman vazgeçilmezi olduğunu hissettiren, tüm hemşire  arkadaşlarımın, “12 Mayıs Dünya Hemşireler” gününü en içten dileklerimle kutlarım.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110