banner6

Alıkoyduğu genç kadına 6 erkek şahısla zorla fuhuş yaptırdı

banner37

Alıkoyduğu genç kadına 6 erkek  şahısla zorla fuhuş yaptırdı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Gönyeli’de sakin Afrika kökenli 33 yaşındaki öğrenci M.I. isimli kişinin kız arkadaşıyla birlikte alıkoydukları Afrikalı genç bir kadını 6 kişiyle para karşılığında zorla fuhuş yaptırdığı iddia edildi.

   M.I. isimli “Cinsel dokunulmazlığı ihlal amacıyla zorla alıkoyma”, “Fuhuşa teşvik” ve “Fahişelik yaptırma” suçlamalarıyla tutuklanırken, ön adı Rebeka olan kız arkadaşı ve 6 erkek şahsın halen arandığı belirtildi.

   M.I. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 1 gün tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, 27.03.2020-13.04.2022 tarihleri arasında Lefkoşa’da ikametgahında zanlı M.I. ve ismini Rebeka olarak bildiği sevgilisinin, Lefkoşa’da sakin 22 yaşındaki J.E. isimli kadını cinsel dokunulmazlığını ihlal amacıyla zorla alıkoyarak, fuhuşa teşvik edip, henüz isimleri tespit edilemeyen 6 siyahi erkek şahısla para karşılığı ‘Fahişelik yaptırmak’ suçunu işlediklerine vurgu yaptı.

   Polis memuru Ali Gencer, zanlı M.I.’nın derdest emri gereği tutuklandığını ve aynı gün zanlının ikametgahında mahkeme emri gereği yapılan arama neticesinde iki adet laptopun tespit edilip emare olarak alındığını kaydetti.

   Gencer, biri kadın ve henüz isimleri tespit edilemeyen 6 erkek şahsın arandığına vurgu yaptı. Alınması gereken ifadeler olduğunu söyleyen Gencer, zanlının bir gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110