banner6

Alım gücünü koruyucu önlemler alacağız

banner37

​​​​​​​ YDP Güzelyurt milletvekili adayı Gökhan Saraç, üretimi ve refah düzeyini artırıcı, sosyal yapıya önem veren, adil bir yaşam hakkı için çalışacağını belirtti:

Alım gücünü koruyucu önlemler alacağız
banner151

Eniz ORAKCIOĞLU

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) kurucu üyelerinden Gökhan Saraç, Güzelyurt bölgesi adaylarından. Kayseri’de doğan ve 7 yaşında KKTC’ye yerleşip hayatını burada sürdüren Saraç, tahsilini de KKTC’de tamamladı.

Saraç, seçilmesi halinde yerli üretimi artıracak çalışmalar yapmak istediğini ifade eden Saraç, aynı zamanda üretimi ve refah düzeyini artırıcı, sosyal yapıya önem veren, adil bir yaşam hakkı için mücadele vereceğini belirtti.

Etiket Tüzüğü’nde değişiklik yapılarak vatandaşın yüksek fiyatlarla alışveriş yapmasının önüne geçmeyi planladıklarını anlatan Saraç, temel tüketim ürünlerine “kar limiti” sınırı uygulayarak, dar gelirli vatandaşların yanında olmayı ve alım gücünü korumalarını sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

  Saraç,  belediye zabıtalarına, piyasayı denetleme ve ceza yazma yetkisi vereceklerinin altını çizdi.

“Üretimi artırmak öncelikli hedefim”

YDP Güzelyurt milletvekili adayı Gökhan Saraç, siyasetin uzun bir maraton olduğunu söyleyerek, sistemi değiştirmek, hak edenin hakkını almasını ve adaleti sağlamak, hizmet vermek ve eşit halkların yaşayacağı bir düzen oluşturabilmek için aday olduğunu kaydetti.

Seçildiği takdirde değiştirmek istediği başlıca şeyler arasında yerli üretimi artırmak, bu alanda çalışmalar yapmak olduğunu söyleyen Saraç, aynı zamanda üretimi ve refah düzeyini artırıcı, sosyal yapıya önem veren, adil bir yaşam hakkı için çalışacağını belirtti.

Saraç, tarımda, sanayide, ticarette, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, iletişimde, çevrede ve tüm konularda parti olarak hazır olduklarının altını çizerek, en önemli icraatın, sistemi yeniden tesis etmek olacağına dikkat çekti.

“Vurgun, talan, hileli işler, bozulmuş olan çevre ve sağlık sistemi üzerinde duracağız” diyen Saraç, yapılması gereken ve seçildikleri takdirde yapacakları çok iş olduğunu söyledi.

“Alım gücünü koruyucu önlemler alacağız”

Öncelikle halkın alım gücünü yeniden tesis etmek gerektiğine vurgu yapan Saraç, “Bunun için önce, planlı bir şekilde tarım ürünleri yetiştirerek üreticiyi batırmadan ve piyasayı da pahalı hale getirmeden güzel bir master tarım planı yaparak hayata geçirmek olacaktır” şeklinde konuştu.

  Saraç, ayrıca pahalılığın önüne geçmek için Toptancılar Birliği’ne ithalat izni vermek değil, bu dönemde toprak ürünleri ve Cypfruvex üzerinden ithalatı yapıp direkt tanzim satış yerleri açarak, halkın alım gücünü artırmak ve pahalılığı durdurmak öncelikleri arasında olacağını söyledi.

Etiket Tüzüğü’nde değişikliği yapılarak vatandaşın yüksek fiyatlarla alışveriş yapmasının önüne geçmeyi planladıklarını anlatan Saraç, son olarak temel tüketim ürünlerine kar limiti sınırı uygulayarak, dar gelirli vatandaşların yanında olmayı ve alım gücünü korumalarını sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

  Saraç, denetleme noktasında ise belediye zabıtalarına denetleme ve ceza yazma yetkisi vereceklerinin altını çizdi.

Gökhan Saraç kimdir?

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Güzelyurt adayı Gökhan Saraç, 1968 Kayseri doğumlu. 1975 yılında Kuzey Kıbrıs’a yerleşen Saraç, Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu.

İşletmeci olan Saraç, plastik kasa sanayi sahibi.

Evli ve 2 çocuk babası.

İyi derecede İngilizce bilen Saraç, YDP kurucu üyelerinden ve 4 dönemdir MYK üyesi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110