banner6

'Alis' çok harikaydı

banner37

ESK, Drama Bölümü öğrencileri muhteşem bir gösteriye imza attı

'Alis' çok harikaydı
banner99

Bellapais'teki The English School of Kyrenia (ESK)Ortaokul-Lise Drama Bölümü öğrencileri Laura Wade tarafından kaleme alınan ‘Alis’adlı oyunu sahneledi.

Çok yetenekli genç oyuncu kadrosu izleyenleri yaşam, sevgi ve ölüm kavramlarının gerçek doğası üzerine düşünmeye iterken; cep saatleri, beyaz tavşanlar, sırıtan kediler ve konuşan tırtılları gibi geleneksel Harikalar Diyarı öğelerini hayata getirerek seyircileri büyüledi.

Tüm oyuncu kadrosu oyunlar sırasında mükemmel bir performans ortaya koydu

Alis rolünü Ayla Say, Beyaz Tavşanı Azra Say-Ötün ve Tırtıl'ı Daniel Todd canlandırdı.

Ezgi Irikzade harika bir Humpty Dumpty yorumlaması ortaya çıkarırken, Leah Swanson ve Jacob Swanson Tweedledum ve Tweedledee karakterlerini sahneye taşıdı.

Hazal Say-Ötün Şapkacı’ya ‘Çılgın’ sıfatını layıkıyla verme olanağı yakalarken, Kezi Bağseverler ve Koray Saliah, Kalpler Kraliçesi/Anne ile Kalpler Kralı/Baba olarak üstlendikleri ikişer rolü mükemmel bir şekilde dengeledi.

Drama bölümü ile Resim bölümü arasında gerçekleşen heyecan verici işbirliği neticesinde oyunun tüm göz alıcı kostümleri, resim öğretmeni Linda Hurley’in liderliğinde 8. Sınıf resim öğrencileri tarafından tasarlanıp yaratıldı. Oyunun büyülü atmosferine katkı koyan ışık ve müzik tasarımı ise Noah Swanson ve bir başka öğrenci olan arkadaşı Şevket Shevket tarafından yapıldı.

Yönetmenler, Charlie Inskip, Oya Akın ve Dot Feszczat, tüm oyuncu kadrosunu ve teknik ekibi ortaya koymuş oldukları olağanüstü başarıdan dolayı kutlarken, “topluluk olarak elde ettiklerinden ne kadar gurur duysak az” dediler. Oyun 9, 10 ve 11 Kasım tarihlerinde, ESK Büyük Salonu’nda sahnelenmişti.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2016, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104