banner6

Alişan Şan: Denktaş, mücadeleci kişiliğiyle örnek bir liderdi

banner37

Maliye Bakanı Alişan Şan, ömrünü halkına ve davasına adayan, mücadeleci kişiliğiyle örnek bir lider olan Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ı rahmet, minnet ve saygıyla andı. Şan, Denktaş’ın ölüm yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, Denktaş’ın mücadeleci kişiliğiyle örnek bir lider olduğunu ifade etti.

Alişan Şan: Denktaş, mücadeleci kişiliğiyle örnek bir liderdi
banner99

Maliye Bakanı Alişan Şan, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Alişan Şan, ömrünü halkına ve davasına adayan, mücadeleci kişiliğiyle örnek bir lider olan Rauf Raif Denktaş’ı rahmet, minnet ve saygıyla andı.

Bakan Şan mesajında, “Halkımızın en zor şartlardan geçtiği ve varlık mücadelesi içerisinde sürüklendiği bir dönemde gözlerini dünyaya açan ve ömrünün tamamını Kıbrıs Türkü’nün varlık mücadelesine adayan Rauf Raif Denktaş, İngiliz İdaresi’nden itibaren sorumluluk alarak toplumumuzun devletleşme sürecine hizmet etmiş bir devlet adamıdır” ifadelerini kullandı.

Mütevazı ve kendisine has duruşu ile halkıyla iç içe olmasının, söz konusu Türkiye ve Kıbrıs Türkü’nün bağımsızlığı olduğunda cesaretle savunmasının, onu unutulmaz kılan başlıca özellikler olduğunu vurgulayan Bakan Şan, şöyle devam etti:

“Uluslararası arenada adı Kıbrıs’la anılan, siyasi kişiliği ve zekâsıyla zor dönemlerde yol gösterici olan, dik duruşu ve kararlılığıyla da bizlere devlet emanet eden Kurucu Cumhurbaşkanı’mız her dönem saygıyla anımsanacaktır.”

Şan, “Aramızdan bedenen ayrılışının 11’inci yılında kendilerini saygı ve rahmetle anıyorum. Mekânı cennet olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104