banner6

Alkol alıp yola çıktı,bir yaşamı sonlandırdı

banner37

Paket servisçiliği yaparak harçlığını çıkarmaya çalışan 21 yaşındaki Pakistanlı üniversite öğrencisi Umair Ahmad’ın önceki gece feci şekilde hayatını kaybetmesine neden olan Muhammet Ünsal Yılmaz dün mahkemeye çıkarılarak tutuklandı

Alkol alıp yola çıktı,bir yaşamı sonlandırdı
banner151 banner143

“175 MİLİGRAM ALKOLLÜYDÜ”…Muhammet Ünsal Yılmaz’ı mahkemeye çıkaran polis, zanlının 175 miligram alkol tesiri altındayken önceki gece Gemikonağı-Güzelyurt anayolunda kullandığı EK 230 plakalı araçla karşı şeride geçtiğini ve 21 yaşındaki Umair Ahmad’ın kullandığı NZ 672 plakalı motosiklete çarptığını, Ahmad’ın olay yerinde yaşamını yitirdiğini vurguladı, zanlının suçüstü tutuklandığını belirtti. Mahkeme, Yılmaz’ın 3 gün tutuklu kalmasına emir verirken, zanlı yakınları da basının görüntü almasını engellemeye çalıştı.

Ahmet UÇAR

Ülkemizde üniversite eğitimini alan ve harçlığını çıkarmak için paket servisçiliği yapan 21 yaşındaki Umair Ahmad isimli Pakistanlı gencin feci şekilde ölümüne neden olan Muhammet Ünsal Yılmaz dün mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.


Polis, 21 yaşındaki zanlı Yılmaz’ın 175 miligram alkol tesiri altında kullandığı araçla karşı şeride geçerek kendi yolunda gitmekte olan Umair Ahmad’ın kullandığı motosiklete çarptığını ve Ahmad’ın olay yerinde yaşamını yitirdiğini vurguladı.


Alkollü şekilde araç kullanarak Umair Ahmad’ın ölümüne neden olduğu için hakkında soruşturma açılan Yılmaz’ın mahkemeye çıkarılması sırasında zanlı yakınları basının görüntü almasını engellemeye çalıştı.

“Suçüstü gereği tutuklandı” 


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren Polis Çavuşu Ahmet Yurt, zanlı Muhammet Ünsal Yılmaz’ın 21 Ocak 2022 tarihinde, saat 23.00 sıralarında, Gemikonağı-Güzelyurt anayolu üzerinde, 175 miligram alkollü içki tesiri altında yönetimindeki EK 230 plakalı araç ile Güzelyurt istikametine doğru seyrettiğini kaydetti.


Yurt, zanlının bu esnada dikkatsizlik sonucu yolun sağına geçtiğini ve karşı istikametten gelmekte olan 21 yaşındaki Pakistan uyruklu Umair Ahmad’ın kullandığı NZ 672 plakalı motosikletin ön kısmına çarptığını dile getirerek, motosiklet sürücüsünün aldığı yaralara dayanamayarak olay yerinde hayatını kaybettiğini ifade etti.


Zanlının suçüstü gereği tutuklandığını vurgulayan Yurt, soruşturmanın yeni başladığını, incelenecek kamera kayıtlarının, alınacak ifadelerin olduğunu ve maktule otopsi yapılacağını söyledi.


Yurt, soruşturmasının salimen yürütülebilmesi adına zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Şevket Gazi, istenilen tutukluluk emrini verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2022, 10:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104