banner6

Alkol fena çarptı

banner37

Alkol fena çarptı
banner150 banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Alkollü fazla kaçırıp olay çıkaran genç, polis nezarethanesinde kendine geldi, tutukluluk için çıkarıldığı mahkemede pişmanlığını dile getirip, özür diledi ancak tutuklanmaktan da kurtulamadı.

   E.Y. isimli genç zanlı önceki akşam Haspolat’ta bulunan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin (UKÜ) kütüphane binası önünde 380 promil alkollü içki tesiri altında olduğu sırada bağırıp çağırarak rahatsızlık çıkardığı için kendisini uyaran güvenlik şefini ciddi şekilde darp ettiği suçlamasıyla tutuklandı ve aleyhine başlatılan soruşturma çerçevesinde hakkında 2 gün tutukluluk emri alındı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Bekiroğlu, zanlı E.Y.’nin “Ciddi darp”, “Sarhoşluk” ile “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Bekiroğlu, zanlının 9 Nisan 2022 tarihinde, saat 21.30 sıralarında Haspolat’ta UKÜ kampüsü içerisinde yer alan kütüphane binasının önünde yüzde 380 promil alkol tesiri altında olduğu bir esnada yüksek bir sesle bağırıp çağırarak sarhoşluk; ellerini gelişi güzel sallayarak da uygunsuz tavır ve hareket suçlarını işlediği kaydetti.

    Zanlının, kendisini uyaran güvenlik şefi M.T.Ü.’nün sol kaşına yumruk atıp kaşının açılmasına yol açtığını dile getiren Bekiroğlu, böylelikle “Ciddi darp” suçunu da işlediğini ifade etti.

   Bekiroğlu, zanlının, olay yerine gelen polis ekibi tarafından suçüstü hali gereği tutuklandığına işaret ederek, soruşturmanın yeni başladığını, alınması gereken ifadelerin, incelenmesi gereken kamera görüntülerinin söz konusu olduğunu vurguladı.

   Serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunduğuna dikkat çeken Bekiroğlu, zanlının aleyhine 3 günlük tutukluluk emri talep etti.

   Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak, öğrenci olduğunu, bu suçları alkolün etkisi altında olduğu sırada işlediğini, pişman olduğunu söyleyerek Salı günü sınavı olduğunu, buna göre karar verilmesini talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Mine G. Ozankaya, zanlının aleyhine 2 günlük tutukluluk emri verdi.   

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110