banner6

Alkol ve sürat can alacaktı!

banner37

Arkadaşından emanet aldığı arabanın direksiyonunun başına alkol tesiri altında geçen 20 yaşındaki sürücü, bir de sürat yapınca kaza kaçınılmaz oldu. Önce önündeki araca çarpan otomobil, sırasıyla bariyerlere, akasya ağacına ve tel örgülere vurduktan sonra durabildi.

Alkol ve sürat can alacaktı!
banner151 banner143

Mehmet KARA

Lefkoşa-Gazimağusa anayolunda, dün sabah saat 02.05’te meydana gelen kazada, alkol ve sürat az kalsın can alacaktı. Kazada bir kişi hafif yaralandı. Alkollü olduğu tespit edilen sürüsü ise gözaltına alındı.

İki aracın karıştığı kazada hurdaya dönen araçlarda tahmini 45 bin TL zarar olduğu öğrenildi.

Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgilere göre kaza, Lefkoşa-Gazimağusa anayolunun 1 ve 2. kilometreleri arasında meydana geldi.

Kanında 96 promil alkol olduğu tespit edilen Muhammed Metin Bektaş (20), yönetimindeki HN 446 plakalı araç ile çift şeritli yolda sağ şerit içerisinde süratli bir şekilde seyrederken, aynı şerit içerisinde aynı istikamete doğru seyredip kendisine selektör yapıldığı için sol şeride geçmeye çalışan Emine Dibi yönetimindeki NF 323 plakalı aracın arka kısmına son sürat çarptı.

Çarpmanın etkisi ile NF 323 plakalı araç, yolun solundan çıkarak boş alan içerisinde bir takla attıktan sonra tekerlekleri üzerinde durdu.

Bariyere, ağaca ve tel örgülere çarptı

Çarpışmanın etkisiyle savrulan diğer araç ise kontrolsüz bir şekilde yoluna devam edip önce bariyerlere sağ yan kısmı ile sürter bir şekilde çarptı. Ardından yoluna devam eden araç, yolun solundan çıkarak sol yan kısmı ile akasya ağacını yerinden söktü ve tel örgülere de çarptıktan sonra devrildi.

Kaza sonucu hafif şekilde yaralanan Emine Dibi, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak müşahede altına alındı.

Kazadan yara almadan kurtulan HN 446 plakalı aracın sürücüsü Muhammed Metin Bektaş ise ileri işlem için gözaltına alındı.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2017, 11:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104