banner6

“Alkollü içeceklerin alış ve satış fiyatı hâlâ belirsiz”

banner37

“Alkollü içeceklerin alış ve  satış fiyatı hâlâ belirsiz”
banner150 banner151 banner143

Cemre CEMALİ

   Restorancılar Birliği (RES-BİR) Başkanı Salih Kayım, yeni hükümet kurulana kadar geçecek sürenin

bütün sektörleri olumsuz etkileyeceğini söyledi.

   RES-BİR olarak elektrik ve alkol zammını kabul etmedikleri için itirazda bulunduklarını belirten Kayım, “Böylece hükümet ve Maliye Bakanlığı arasındaki tartışmaları ateşleyen biz olduk” dedi.

   Kayım, ülkemizde alkol fiyatlarına yapılan zamlardan sonra Güney Kıbrıs’taki alkol fiyatlarıyla kıyaslama yaptıklarını söyleyerek bu zamların geri alınması gerektiğini Başbakan’a ilettiklerini söyledi.

   Zamların bir anda kabul edilebilir olmadığını Başbakan’ın da kabul ettiğini iddia eden Kayım, zamların geri alınması beklentilerinin havada kaldığını ifade etti.

   Kayım, alkollü içeceklerin alış ve satış fiyatlarının hâlâ belirsizliğini koruduğuna dikkat çekerek mart ayı elektrik faturalarını hangi fiyattan ödeneceğini de bilmediklerini söyledi.

   Kayım, zam yağmurunun gün geçtikçe arttığını ifade ederek bu nedenle işlerinin yüzde 20’lere kadar gerilediğinin altını çizdi.

   Yapılması gerekenin basit bir düzenleme olduğunu söyleyen Salih Kayım, “Tedbirler alacak bir hükümete ihtiyacımız var ama ortada hükümet yok. Hükümet kurulana kadarki sürede bu sektörde kim bilir kaç kişi ayakta kalacak? Sıkıntı üstüne sıkıntı doğacak” dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110