Alkollü sürücülere göz açtırılmadı

banner37

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, dondurucu soğuğa rağmen sabahın ilk ışıklarına kadar denetim yaptı. Yaklaşık 100 polisin katılımıyla 11 farklı noktada yapılan denetimlerde 51 sürücünün aracı trafikten men edildi

Alkollü sürücülere göz açtırılmadı
banner90
banner8

Mehmet KARA

Girne’de, yaklaşık 100 polisin katılımıyla 11 farklı noktada eş zamanlı denetim gerçekleştirildi.

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı birimlerde görevli olan tüm ekipler, dondurucu soğuğa rağmen sabahın ilk ışıklarına kadar denetimlerini sürdürdü.

Trafik ekipleri, sürücülerin ehliyetlerini kontrol etti, alkol kontrolü yaptı. Bazı sürücüler alkolmetreyi üflemek istemedi. 49’u alkollü araç kullanma olmak üzere toplam 51 araç trafikten men edildi. Polis ekiplerinin alkollü sürücülere göz açtırmadığı gözlemlendi.

Bu arada Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekipleri, şüpheli şahıs ve araçları durdurarak arama yaptı. Polis ekipleri, durdurdukları şahısların üzerinde de arama yaptı. Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) Amiri Murat Bayram’da denetimlerde bizzat yer aldı.

banner134
Sekiz saatlik operasyon

Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgilere göre, Girne Polis Müdürlüğü sorumluluk sahası içerisinde düzenlenen huzur operasyonu 21.00-05.00 saatleri arasında gerçekleştirildi.

Operasyon kapsamında; gece kulüplerinde, diskotekler, kahvehaneler ve pansiyonlarda yapılan kontrollerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı.

Kumarhanelerde yapılan kontrollerde ise kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam on bir kişi tespit edilerek haklarında yasal işleme gidildi.

51 araç trafikten men edildi

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu çok sayıda araç kontrol edildi.

Denetimler sırasında, bir araçta tecavüzi alet bulunarak söz konusu şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı. Ayrıca çeşitli suçlardan ötürü 49’u alkollü araç kullanma olmak üzere toplam 51 araç trafikten men edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2016, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75