banner6

Alkollü ve süratli araç kullanmayın!

banner37

​​​​​​​ TKÖD Başkanı Mehmet Avcı, yeni yılı kimseye zehir etmemek, can ve mal kayıplarına yol açmamak için sürücüleri uyardı:

Alkollü ve süratli araç kullanmayın!
banner150 banner150 banner151 banner152

Eniz ORAKCIOĞLU

Yeni yılı karşılamaya sayılı günler kaldı. Vatandaş ekonomik şartları ve alım güçleri elverdiği ölçüde yılbaşı akşamı için hazırlıklarını sürdürürken, sağlık uzmanları da pandemi nedeniyle herkesi, kalabalık ve kapalı ortamlardan uzak durmaya çağırıyor.

Pandeminin gölgesinde ve ekonomik krizin göbeğinde yeni yılı karşılamaya hazırlanan vatandaşlara, bir çağrı da Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD) Başkanı Mehmet Avcı’dan geldi.

Avcı, sürücüleri, yollarda dikkatli olmaya çağırırken, alkollü ve süratli araç kullanmama uyarısında bulundu.

Mehmet Avcı, kutlamalar sırasında alkol alan vatandaşların araç kullanmaması yönünde uyarılarda bulunurken, vatandaşlara da “Alkollü araç kullanacak kişilerin arabasına binmeyin” çağrısı yaptı.

“Yılbaşı ‘kara güne’ dönmesin”

Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD) Başkanı Mehmet Avcı, yeni yıl akşamı için sürücüleri uyararak, kutlamalardan önce veya sonra alkollü araç kullanılmamasına, süratten de kaçınılmasına vurgu yaptı.

“Yeni yıla kötü olaylarla girmeyelim” diyen Avcı, kimsenin gününün “kara güne” dönmemesi için önlemlerin alınmasını istedi.

Birkaç dakikalık zevk için sürat yapmanın can veya canlara mal olabileceğinin altını çizen Avcı, kısa sürecek ve bir anlık mutluluklar için sevdiklerimizin gününü de zehir etmememiz gerektiğini söyledi.

Avcı, özellikle bu tarz günlerde alınan alkolün etkisi ile dikkatsizliğin arttığına dikkat çekerek, zaten sürati kaldırmayan yollarımızın daha tehlikeli hal aldığını belirtti.

Geçmiş yıllarda yaşanan üzücü olayları hatırlatan Avcı, araç kullanmak zorunda olanların alkol almamasını, eğer alkol almışsa da arka koltukta yolculuk etmesi gerektiğini vurguladı.

Avcı, vatandaşları, alkol alıp araç kullanacakların arabasına binmemeleri için uyararak, bu tedbirlerin hayat kurtaracağına dikkat çekti.

Avcı, emniyet kemerini takmadan yolculuk yapılmaması gerektiğine de işaret ederek, süratten mutlak suretle kaçınılması gerektiğini söyledi.

banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110