banner6

Allah kimseye bir daha böyle bir acı yaşatmasın

banner37

Allah kimseye bir daha böyle bir acı yaşatmasın
banner90
banner99

Cumhurbaşkanı  Ersin Tatar Türkiye Cumhuriyeti’nde meydana gelendeprem felaketinde hayatını kaybedenler için Alayköy SanayiBölgesi’nin otoparkında okutulan Mevlid-i Şerif’e katıldı.
Konuşmasında, çok zor günlerden geçmekte olduğumuzu belirten Cumhurbaşkanı Tatar, acımızın büyük olduğunu dile getirdi.
Cumhurbaşkanı Tatar, ülkemizde ve Anavatan Türkiye’de depremşehitlerimizin olduğunu vurgulayarak hayatını kaybeden canlaraAllah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diledi.
Dün günübirlik gittiği İstanbul’da Türkiye CumhuriyetiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiğini ve kendisine taziye dileklerini ilettiğini belirten Cumhurbaşkanı ,Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Kıbrıs Türkü ile üzüntüsünü paylaştığını ve taziyelerini ilettiğini ifade etti.
Cumhurbaşkanı sözlerine şöyle devam etti;
“Hayatını kaybeden bütün canlarımıza tekrar Allah’tan rahmetdiliyorum. Mekânları cennet olsun. Bundan sonraki süreçte millet  olarak birlik ve beraberlik içerisinde yaralarımızı saracağız. Bu acıöyle bir acıdır ki, bunun 6 Şubat öncesi ve 6 Şubat sonrası vardır. Çokuzun yıllar Kıbrıs Türkü böyle bir acı yaşamamıştır. Bu depremyüzyılın felaketidir. Bundan sonraki süreçte teknoloji, bilgi vebeceriyle daha sağlam binalar inşa edilecektir. Bu acıyı unutmamız mümkün değildir.
Biz bu acıları yaşarken bir kez daha Anavatan Türkiye ve Kıbrıs Türkhalkının birlikte nasıl bu büyük acıyı yaşadığını, bu acıyı yaşarkenbirbirimize nasıl sarıldığımızı, nasıl tek yürek olduğumuzu gördük.Gençleri bu anlayışla geleceğe taşımalıyız.
Bize yakışan, tek yürek olmaktır. Allah’a olan inancımız, dinimiz,imanımız bütün manevi değerlerimizle geleceğe emin adımlarlayürümek bizim kaderimiz ve bizi bir arada tutacak olan en önemlimuhabbet bağıdır. Deprem bölgelerinde evinden, yurdundan olanve soğuk hava şartlarında yaşamını sürdürmeye çalışan bütünkardeşlerimize dua ediyoruz. 

KKTC Devleti de kendi mütevazı imkânları ile deprem bölgelerineyardımda bulunmaktadır. Konteyner konut projesi, çeşitlibankalarda açılan hesaplara yatırılan bağışlar ve duyarlıvatandaşlarımızın yaptığı yardımlar hâlâ devam etmektedir. SivilSavunma Teşkilatı Başkanlığı ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığıpersoneli hâlâ arama, kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarınadestek vermek için deprem bölgelerindedir. Herkese teker tekerteşekkür ederim. Allah kimseye bir daha böyle bir acı yaşatmasın.Allah kabul etsin.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104