Alman turist halen kayıp

banner37

Ülkemize turist olarak gelen ve 27 Ocak’ta ortadan kaybolan 70 yaşındaki Alman uyruklu Karl Heinz Weiss halen bulunamadı

Alman turist halen kayıp
banner90
banner8

AİLESİ ENDİŞE İÇİNDE… Tur kafilesiyle KKTC’ye gelen ve en son 27 Ocak’ta kaldığı River Side Tatil Köyü’nde grup arkadaşlarıyla akşam yemeği yerken görülen Karl Heinz Weiss’in izine halen rastlanılamadı. Weiss’in hayatından endişe eden ailesi, Kıbrıs’a gelip, yetkililerden yardım istedi, Alsancak’taki birçok noktaya kayıp ilanları astı ancak sonuç alamayınca sosyal medya üzerinden herkese yardım çağrısında bulundu. Ülkemize bir tur kafilesiyle ocak ayında gelen ve Alsancak’taki River Side Tatil Köyü’nde kalan Alman uyruklu 70 yaşındaki Karl Heinz Weiss, yaklaşık bir aydır kayıp. En son 27 Ocak akşamı tur arkadaşlarıyla yemek yiyen ve yalnız kaldığı odasına gitmek için arkadaşlarının yanından ayrılan Weiss’ten bir daha haber alınamadı.

banner134
Hiçbir yerde izine rastlanılmayan Weiss’in hayatından endişe eden ailesi, Kıbrıs’a gelerek yetkililerden yardım istedi, en son görüldüğü Alsancak bölgesinin birçok noktasına kayıp olduğuna dair el ilanları astı. Ancak yine de bir sonuç alınamaması nedeniyle bu kez aile sosyal medya üzerinden adanın her iki yarısındaki halka da çağrı yaparak yardım istedi.

Weiss’in fotoğraflarını paylaşan ailesi, onu gören veya yerini bilenlerin en yakın polise veya Alman Konsolosluğu’na bildirmesi için çağrı yaptı. Karl Heinz Weiss’in ailesi sosyal medya üzerinden gazetemize de ulaşarak bilgi verdi ve Weiss’in gözlük taktığını, sadece Almanca konuşabildiğini, hasta olduğu için sürekli ilaç kullanması gerektiğini anlatarak, “muhtemelen şu anda şaşırmış durumdadır” ifadesini kullandı.

Oğlu Lars Laufer babası Karl Heinz Weiss’in nerede olduğu konusunda bilgi sahibi olan kişilerin kendisine +49 173 6644313 no'lu telefondan ulaşmasını istedi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75