banner6

Almanya hayali suya düştü

banner37

Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye başkasına ait kimlik kartı ve Almanya pasaportu ile geçtikten sonra Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isterken yakalanan Ganalı zanlı D.Y., cezaevine gönderildi

Almanya hayali suya düştü
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Başkasına ait Almanya pasaportu ve kimlik kartı ile Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye geçen ve aynı pasaportla Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isteyen Ganalı zanlı D.Y., yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.  

“Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahte beyanla kayıt temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı D.Y., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 23.08.2021 tarihinde saat 17.30 raddelerinde Lefkoşa’da Metehan Kara Giriş Kapısı’na gelen Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde sakin D.Y.’nin (E-30) Almanya’ya gitmek amacı ile daha önceden GKRY’den temin etmiş olduğu İbrahim Cisse adına ısdar olunan L7VJ66MMZ no’lu Almanya kimlik kartını görevli muhaceret polisine ibraz edip, kimlik kartında adı geçen şahsın kimliğine bürünerek, KKTC’ye giriş yaptığını belirtti.

Polis çavuşu Hüseyin Ergüleç, zanlının aynı kimlik kartı ile saat 22.00 raddelerinde Ercan Havalimanı’ndan yurtdışına çıkış yapmak isterken, suçüstü hali gereği tespit edilip tutuklandığını kaydetti.
Ergüleç, soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının yasal statüsü olmadığını belirterek, tutuklu yargılanmasını talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88